Fondöten Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? 1

Makyajların olmazsa olmazı fondötenler, pek çok farklı kategoriye ayrılarak kadınların kafasını karıştırabiliyor. Bu duruma çözüm bulmak amacı ile, yazının devamında fondöten seçimlerinde dikkat edilmesi gereken kurallara değineceğiz. Konuya başlamadan yüzünde cilt problemi olmayan kişilerin kesinlikle BB ya da CC krem tercih etmeleri ve ağır fondötenlerden uzak durmaları gerekmektedir.

1- Cildinizin alt tonunu iyi belirleyin. Pembe veya sarı alt tonlu kişiler kendi tonlarını doğru belirleyerek fondöten seçimi yapmalıdırlar. Bir kişin yüzünü tamamen örten, pürüzsüz ve doğal duran fondöten; diğer kişinin alt tonu uymadığı için yüzde sırıtma yapabilir.

mac-fondoten

2- Beğendiğiniz fondöteni satın almadan önce içeriğinde SPF koruyucu maddesi olup olmadığına bakın. Güneş koruma etkili fondötenler güneş ile yüzünüz arasında koruyucu etki gösterirken almanız gereken D vitaminin yüzünüze geçmesine de engel olmayacaktır.

chanel-cildi-besleyici-puruzsuz-gorunumlu-perfect-fondoten-kutusu

3- Fondötenleri elinizin üzerine sürerek denemeyin. El, yüz ve boyun her zaman ton farklılığı gösteren bölgelerdir. Bu nedenle fondöteni boynunuza uygun tonda alırsanız yüz ile boyun arasında sert bir geçiş olmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca bir bütünlük de sağlamış olursunuz.

3605320_orig

4- Sadece kapatıcılık özelliği bulunan ve cilde tabaka görünümü veren fondötenler de kesinlikle alınmamalıdır. Bu fondötenler öncelikle yüzünüzün nefes almasını engelleyecek ve cilt problemlerinizin artmasına sebep olacaktır.

karma-ve-yagli-ciltler-icin-fondoten-incelemeleri

5- Cilt tipinizi belirleyin. Cilt tipinize uygun bir ürün almadığınızda her zaman cilt problemleriniz de artış meydana gelecektir. Kuru ciltli kişilerin yağlı ciltlere özel fondötenleri kullanması daha kuru bir cilde, yağlı ciltli kişilerin de kuru ciltlere özel fondötenleri kullanması daha yağlı bir cilde sebep olur.

fondoten

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.