Ciltte Batık Problemleri Neden Olur? 1

Kadınların en çok yaşadıkları problemlerden biri olan batık, tedavisi mümkün olduğu gibi çıkmasının engellenmesi de mümkündür. Öncelikle batık problemlerinin daha çok kadınlarda görüldüğü belirtilmelidir. Bunun sebebi de kadınların uyguladıkları epilasyon yöntemleri olmaktadır. Epilasyon yöntemlerinden en zararlısı ve batık problemine yol açan makinedir. Bu makineler kılları kökten çektiği için cildin tahriş olmasına ve batıkların yaşanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca makine ve jilet ile alınan kıllar, ciltte ölü tabakanın temizlenmesine izin vermediği için batık problemleri bu şekilde daha kötü sonuçlara yol açabilmektedir.

bacaklardaki-batiklar-icin-cozum

Batık problemlerinin nedenleri;
– Epilasyon makinesi,
– Jilet kullanımı,
– Ağdayı sıklıkla yapmak,

kese-yapmak

Batık problemlerinin tedavisi;
Lazer epilasyon batık tedavisinde her zaman çok iyi sonuçlar vermektedir.
– Belli aralıklarla cilde kese yapmak ölü derinin ve ölü tabakanın ciltten atılmasına yardımcı olur. Bu sayede de batık oluşacak kıl kökleri çıkış yönü bulabileceği için batığı engellemiş olur.
Peeling yapmak da özellikle bacak bölgelerinde oluşabilecek batık problemlerine karşı oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Peeling de kese yapmak gibi, ciltteki ölü derileri temizlemeye yardımcı olan sıklıkla kullanılması gereken cilt ürünlerindendir.
– Genital bölgede oluşan batıklar kesinlikle iğne vs. gibi yollarla temizlenmeye çalışılmamalıdır. Bu bölgeye peeling yapmak da mümkün değildir ve bu nedenle daha doğal şekilde temizlik yapılmalıdır. Yumuşak keseler bu bölgedeki ölü derilerin atılmasına yardımcı olur. Fakat peelingler, genital bölgelerin mikrop kapmasına sebep olacağı için sadece bacak arası ve daha üst bölgelere kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.