Az Bilinen Etkili Güzellik Sırları 2

Çoğu kadın binlerce bakım önerisini uyguladığı halde istediği çözüme kavuşamaz. Bu gibi durumlarda etkili olan ve herkes tarafından pek bilinmeyen güzellik sırları çözüm sunmaktadır.

Kadınlar olarak genellikle hayatımız belli aşamalarında bakımlı olmaya özen gösteririz. Daha iyi görünmek, aynaya baktığımızda kendimizi sevmek ve kendimizle barışık olmak için çoğumuz bakımlı olmayı tercih ederiz. Bakımlı olmak makyaj yapmak demek değildir. Cildine, saçına, başına, kaşına, gözüne önem vermek demektir. Yaşlandığında her yerinin sarkık veya kırış kırış olmasını engellemek demektir. Bazı sorunlarda uyguladığımız bakımlar yetersiz gelebilir yada çözüm sunmayabilir. Durum böyle olduğunda etkili ama az bilinen güzellik sırlarını uygulayıp istediğimiz çözüme kavuşabiliriz. Az bilinen etkili güzellik sırları;

Tırnak Temizliğine Çözüm

Bazılarımızın tırnaklarında lekeler veya renginin tam beyaz olmama sorunu yaşanabilir. Bu gibi durumlar hepimizin evinde bulunan kabartma tozu ve limon karışımı işimizi görecektir. kabartma tozunun üzerine limon sıkın. Daha sonra eski bir diş fırçası yardımı ile bu karışımı tırnaklarını nazikle fırçalayarak sürüp temizleyin. Düzenli kullanımda hem tırnak üzerinde lekeler gidecek hem de daha beyaz tırnaklara sahip olacaksınız.

Tırnak Temizliğine Çözüm

Kırık Saçlara Çözüm

Çoğu kadın saçına yaptırdığı ısı ve boya işlemleri nedeniyle saç kırıkları sorunu ile uğraşır. Saç kırıklarını önleme ile ilgili yüzlerce bilgi bulunur. Fakat az bilinen ve etkili olan yöntem ise siyah mercimek maskesidir. siyah mercimeği, yoğurdu ve çemen otunu karıştırıp saçınıza maske olarak kullanın. Düzenli kullanımda uçlardaki kırıklardan sonsuza kadar kurtulacaksınız.

Kırık Saçlara Çözüm

Çatlak Sorununa Çözüm

Sürekli kilo alıp verme derken derimizde çatlaklıklar oluşur. Çatlaklar kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bu kötü görüntüyü yok etmek için patates suyundan faydalanabilirsiniz. Patatesi dilimlere ayırıp çatlak olan bölgelerinize masaj yaparak sürün. Bu sayede çatlaklar azalacak ve zamanla yok olacaktır.

Çatlak Sorununa Çözüm

Akne Sorunlarına Çözüm

Akne çoğu kişide özellikle ergenlik dönemi ile başlayan can sıkıcı bir sorundur. Aknelere evde yapılabilecek en doğal ve etkili çözüm ise bal-limon karışımıdır. Bal ve limonu karıştırıp tüm cildinize sürün. Limon asidik yapısı ile deri altındaki kirleri yok edecek bal ise cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Akne Sorunlarına Çözüm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.