Çok fazla abartıya kaçmadan günlük bir görünüm elde etmek isteyenler için doğal görünümlü makyaj tekniklerini derledik.

Makyaj çoğu kadının her gün yaptığı görüntüyü daha iyi yapma durumudur. Fakat son zamanlarda artan makyaj blogları, Instagram hesapları sayesinde abartı ve makyaj yapma teknikleri de arttı. Makyajı doğru kullandığınızda çok iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz. Fakat abartı ve doğru yaparsanız olduğunuzdan daha kötü bir görünümde olursunuz. Makyajın doğal ve günlük durması için çok fazla abartıya kaçmadan teninize uygun ufak rötuşlar yapmanız gerekiyor. Yüz hatlarınızda tam olarak neyi beğenmiyorsanız ona göre bir makyaj yapmanız doğal görünümü sağlayacaktır. Aşağıda yer alan doğal görünümlü makyaj yapma önerilerini deneyerek kendiniz için en doğal görünümü bulabilirsiniz.

Doğal Görünümlü Makyaj Teknikleri

Cildi Kapatma

Cildinizde yer alan kusurları kapatmak için doğru bir kapatıcı seçmeniz gerekiyor. Kat kat fondöten, pudra, kapatıcı ürünleri cildinize sürmek yerine bir tane ten renginize uygun kapatıcı kullanmamız yeterli olacaktır. Cildinizin alt renk tonuna göre bir kapatıcı aldığınızda cilt renginiz eşitlenecek ve doğal bir görünüm oluşacaktır. Yaz aylarında BB krem gibi hafif kapatıcıları kullanmanızı öneririz.Yaz aylarında sıcaktan dolayı terleme ve parlama yaşandığı için yoğun fondötenler kullanmanız sivilce, yağlanma sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle yoğunlu az kapatıcılar kullanmanız gerekiyor.Kış aylarında ise CC krem gibi biraz daha yoğun kapatıcılar kullanabilirsiniz. Cildinizi aydınlatmak için ise çok az bir aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Ayrıca tek renk bir görünüm doğal durmayacağı için mutlaka yanaklarınıza ren renginizle uyumlu hafif bir bronzer veya allık uygulamanızı öneririz.

Cildi Kapatma

Dudak Makyajı

Makyaj yaptıktan sonra doğal görünüm elde etmek için rujunuzu dikkatli seçmeniz gerekir. Abartılı kırmızı, bordo renginde olan rujlar çok fazla ön plana çıkacaktır. Bu yüzden dudak renginizde, hafif pembe veya toprak tonlarına sahip rujları seçmenizi tercih ederiz. Mat yapıda olan rujlar dudaklarınızı daha kalın göstermeye yarayacaktır. Fakat bu ruj tipini çok fazla dudağınıza uygulamanız abartılı bir görünüm ortaya çıkarabilir. Ayrıca günlük nemlendirici şeklinde olan balm veya dudak koruyucuları da doğal makyaj görünümü için kullanabilirsiniz.

Dudak Makyajı

Göz Makyajı

Göz makyajınızı çok hafif yapmanız gerekiyor. Günlük doğal makyajda göz kapaklarının üzerine çok fazla işlem uygulamamalısınız. Kaşlarınızı düzeltip kirpiklerinize rimel uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer isterseniz gözünüzün üstüne hafif bir kalem çekip makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Göz Makyajı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.