İlerleyen yaşlar, kullanılan ürünlerden sonra daha genç ve güzel bir cilde sahip olmak için yapmanız gerekenleri içeriğimizden bulabilirsiniz.

Kadınların sürekli olarak makyaj yapması ve kozmetik ürünler kullanması ciltlerinin daha erken yaşlanmasına neden olabiliyor. Yanlış ürünler, nemlendirilmeyen ciltler erken yaşlanma nedeniyle kötü bir hal alıyor. Ayrıca mevsim değişiklikleri, ciltteki tüyleri alırken kullanılan yöntemlerde cildin erken yaşlanmasına neden olabiliyor. Cildimizin tüm bu rutine karşı sağlıklı bir şekilde yaşlanmadan ayakta kalabilmesi için aynı rutin de bakım yapmak gerekir. Aksi takdirde erken yaşlanma, sarkma, cilt sorunları ortaya çıkacaktır. Aşağıda yer alan uzmanların önerdiği daha genç ve güzel bir cilde sahip olmak için verilen yöntemleri deneyebilirsiniz.

Daha Genç Ve Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Öneriler

Günlük Cilt Bakımı

Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek için mutlaka nemlendirin. Nemsiz yani susuz kalan bir ciltte sarkma, çatlaklıklar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu yüzden cildinizi her duştan sonra mutlaka nemlendirin. Bunun için nemlendirici kremler veya doğal yağları kullanabilirsiniz. Her makyajdan sonra mutlaka yüzünüzü temizleyip nemlendirici sürmeyi unutmayın. Yüzünüzdeki makyajı temizlerken mutlaka peeling veya yüz temizleme jellerini kullanın. Böylece gözenekleriniz derinlemesine temizlenecektir.

Günlük Cilt Bakımı

Üst Üste Ürün Kullanmayın

Cildiniz için kullandığınız ürünleri üst üste sürüp kullanmayın. Özellikle makyaj yaparken önce cildinizi nemlendirin. En az 5 dakika bekleyip baz gibi bir koruyucu sürüp yine bekleyip makyajınızı yapmak daha sağlıklı olacaktır. Aksi takdirde tüm ürünler gözeneklerinize dolacaktır. Daha sonrasında akne gibi cilt sorunları yaşayabilirsiniz. Cilde ürünleri aralıklarla sürmek cildiniz ürünü emmesini ve nefes almasını sağlayacaktır. Gözenekleri tıkalı ve nefes almayan ciltte yağlanma, akne, gözeneklerin genişlemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Üst Üste Ürün Kullanmayın

İyi Bir Uyku

İyi bir uyku sadece genel sağlık için değil cilt için de önemlidir. Vücudun dinlenmesi cildi etkilemektedir. Yorgun ve uykusuz bir vücutta cildin sağlıklı olması beklenemez. Her akşam zamanında yatağınıza uyumaya dikkat edin. Uyumadan önce cildinize rutin bir bakıp uyursanız erken cilt yaşlanmasının önüne kolayca geçebilirsiniz.

İyi Bir Uyku

Doğru Ürünleri Kullanın

Cilt tipinize uygun olan doğru ürünleri kullanın. Yağlı, karma, kuru cilt tipiniz hangisi ise ona göre ürünleri bulup kullanmanız cildinizin sağlığı için önemlidir. Yanlış ürünler kullanmak cilt tipini bozup erken yaşlanmasına neden olabilmektedir.

Doğru Ürünleri Kullanın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.