Youtube Creator Academy Nedir, Nasıl Kullanılır?
Youtube Creator Academy Nedir, Nasıl Kullanılır?

YouTube’ın resmi adreslerinden biri ise YouTube Creator Academy. Bu adres üzerinden onlarca konuda YouTube içeriği üretmek isteyenlere ünlü YouTuber’lar ve uzmanlar tarafından kurs yayınlanıyor. Kurslar ücretsiz ve tüm kursların Türkçe alt yazısı mevcut, bazı derslerin Türkçe dublajı da var. Gelin Youtube Creator Academy nedir, nasıl kullanılır, görelim.

Youtube Creator Academy

Günler geçtikçe YouTube git gide popülerleşmeye devam ediyor. YouTube’ı kullanan kişiler ve kullanım saatleri arttıkça bu platformda içerik üreten kişilerde artmakta. Bu platform üzerinde birçok içerik üreticisi alanında daha önce yapılmamış fikirler bulup bu boşlukları doldurmak istiyor. Amaç böyle olunca YouTube’ta neredeyse her konuda video bulmak mümkün. Eğer aradığınız bir konuda video yoksa siz üretmeyi deneyebilirsiniz.

YouTube
YouTube

Video içerik üretmek YouTube’de düzenli video yayınlamak o kadar da kolay değil. Siz ne kadar kaliteli videolar da yapsanız YouTube’ın algoritmasına göre ziyaretçi alırsınız. Özellikle YouTube içerik üreticisi olarak ilk adımlarını atan kişiler genellikle ilk videolarının izlenmemesinden veya heveslerini aldıklarından dolayı pes ediyorlar. Eğer aklınızda böyle bir düşünce varsa YouTube ile ilgili birçok konuda tecrübeli kişilerden yardım almanız sizin için kaçmaz bir nimet olacaktır.

Bu tecrübeli kişileri ise YouTube Creator Academy sizin için ekran önüne getiriyor. Güzel kurgularla Youtube içerik üreticiliği hakkında neredeyse her aradığınız kursu bulmanızı sağlıyor. Bu platformda hala gelişmekte ve gün geçtikçe yeni kurslar eklenmekte.

Creator Academy Kategoriler
Creator Academy Kategoriler

Bu platformda ne tarz kurslar bulunuyor? Yeni bir kişinin YouTube’de kanal açmasından binlerce aboneye sahip olduktan sonra bile işine yarayacak birçok önemli konuda eğitimleri kapsıyor bu kurslar. YouTube’de açabileceğiniz çoğu kanal türüne göre de özel kurslar yayınlanmakta; eğitim, vlog, eğlence… Teknik konulardan sizin iletişim becerinize kadar izleyenler tarafından sevilmenizi sağlayacak birçok dersi Türkçe alt yazılı veya dublaj halince izleyebilirsiniz.

Bu Kursları Nasıl Kullanmalıyız

Youtube Creator Academy’de kurslar aşamalı bir şekilde kurgulanmış halde. Bir konuyu seçtiğiniz yaklaşık 4 5 dersle karşılaşacaksınız. Bu dersler önce video halinde uzman ve tecrübeli kişiler tarafından verilen tavsiyelerden oluşuyor. Videonun altında ise o konunun ayrıntılı yazısı ve ipuçları veriliyor.

YouTube Creator Academy Kurslar
YouTube Creator Academy Kurslar

Bir kurstaki bütün dersleri bitirince bir final sınavına giriyorsunuz. Yaptığınız doğru cevaba göre bir rozet kazanıyorsunuz. Hesabını YouTube hesabınızla ilişkilendirerek rozetleri toplayabilir ve sizle ilgili yeni bir kurs olduğunda bilgilendirilebilirsiniz.

****

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.