Php ile facebook sayfalarınıza resim yükleyin! 9

Bu konuda php ile facebook daki yöneticisi olduğunuz sayfalara kolayca resim yüklemeyi anlatacağım.

Bu çalışmanın bir çok faydası olacaktır. Zamanı olmayan arkadaşlar ancak sayfalarıylada ilgilenmesi gerekenler, ev hanımları, patronlar, proje yöneticileri, uyanık webmasterlar..

Bu konuda anlatılacaklar:

  1. Php ile Facebook sayfanıza resim yükleme

Bu uygulamayı kullanabilmeniz için facebook developers üzerinden app oluşturmanız (resimli anlatim) gerekli, eğer daha önceden oluşturduğunuz bir app üzerinden çalışmak istiyorsanız bu kısmı atlayın.

Ben sizin yerinize dosyaları hazırladım (Tıkla indir), tek yapmanız gereken indirip, app id, app secret ve aşağıdaki alanda anlatımını yaptığım tokeni ekleyip kullanmanız. Dosyayı açıp hostunuza yükleyin ve facebook_resim_yükle.php yi düzenlemek içip aşağıdaki ayarları kendinize göre düzenleyip, sayfayı çalıştırın bir tarayıcıda:

	$app_id = "app id kodu";
	$app_secret = "app secret kodu";
	$graph_version = "v2.9";
	
	//Burdan aldiginiz token'i yazin:
	$token = "token kodu";
	
	// Yuklenecek resim urlsini tanimlayin
	$yuklenecek_resim_url = "https://makaleci.com/wp-content/uploads/2017/06/wordpress-ve-kuaza.jpeg";
	
	//Yuklenecek resim aciklamasini girin
	$resim_aciklamasi = "Bu kisma resmin aciklamasini girmeniz gerekli. #Kuaza";

 

App id için 2 aylık süresi olan Token oluşturma

Şimdi oluşturduğumuz app için token oluşturacağız, böylece resim yüklerken bu token yardımı ile içeriklerimizi facebooka yükleteceğiz. Buraya tıklayarak açılan sayfada aşağıda resimde göreceğiniz kısma girin:

Sonrasında Application kısmından az önce oluşturduğumuz yada var olan kullanacağımız app ‘i seçelim.

Sonrasında aşağıdaki resmi takip edin, bir pencere açılması lazım onay vermeniz için.

Sonrasında bir popup açılacak ve sizden onay vermenizi isteyecek, onay verin, herşeye evet değin ve sonrasında önceki sayfa güncellenecek.

Bu işlemden sonra önceki sayfanız güncellenecek ve facebook da size ait bütün sayfalar listelenecek. Bu listelenen sayfalardan hangisine resim yada video yüklemek istiyorsanız onu seçin.

Buraya kadar sorun yoksa suanki oluşturulan TOKEN kodu ile resmimizi yada videolarımızı yükletebiliyor demektir. Ancak burda oluşturduğunuz token malesef 1 saatlik, yani 1 saat sonra bu token çalışmayacak ve resimlerimiz yüklenmeyecek demektir. Ancak bununda bir pratik çözümü var, buraya girerek oluşturduğumuz 1 saatlik token, app id, app secret kodlarıyla 2 aylık yeni bir token oluşturabiliyoruz.

Şimdi oluşturduğumuz 1 saatlik token’i kopyalayalım:

Buraya tıklayarak gerekli alanları doldurup gönder tuşuna basalım:

Gelen sayfada bir link oluşturulacak, tıklayarak açın, aşağıdaki gibi bir ekran gelecek, ordaki token bizim 2 aylık yeni tokenimiz olacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.