ücretsiz ve telifsiz klasik müzikler indirme
ücretsiz ve telifsiz klasik müzikler indirme

Günümüzde gerek Youtube, gerek iş hayatımızdaki projelerimiz için telifsiz müzik ihtiyacımız bulunmakta. Kullanabileceğimiz müzikleri eğer rastgele seçersek Youtube gibi platformlarda veya televizyon gibi ciddi mevkilerde adli suça dahi girebilir. Youtube’de genel olarak telifli müzik kullanıldığında videonun gelirine el koyulmakta ancak bu da birçok Youtuber’ın istemediği bir şey. Gelin bu yazımızda her türlü projelerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz ve telifsiz klasik müzikler nasıl kullanabileceğimizi görelim. Klasik müzikler harici normal müzikler için de 1 2 yol vereceğim.

Telifsiz Müzik Bulma

Eğer Youtube için video hazırlıyorsanız kesinlikle Youtube müzik kitaplığını kullanmanızı tavsiye ederim. Youtube müzik kitaplığında birçok efekt, arka plan müziği veya şarkı bulunmakta. Onları gönül rahatlığıyla videolarınızda hiçbir telif sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz. Onun haricinde bilinen şarkıları, ünlü şarkıları proje başı ücretle satan platformlar bulabilirsiniz. Eğer büyük bir proje yada gelir odaklı bir proje üstünde çalışıyorsanız ücret ödeyerek telif yemeden ünlü şarkıları da kullanabilirsiniz. Bunun haricinde kullanabileceğiniz bazı siteleri size sıralamak istiyorum

Telif Hakkı Olmayan Müzik Bulabileceğiniz Siteler

  • 1- YouTube Audio Library
  • 2- Vimeo Music Store
  • 3- Soundcloud
  • 4- Pond5
  • 5- Incompetech
  • 6- DanoSongs
  • 7- Artlist
  • 8- Moby Gratis
  • 9- Free Soundtrack Music
  • 10- ccMixter

Ücretsiz ve Telifsiz Klasik Müzikler

ücretsiz ve telifsiz klasik müzikler
ücretsiz ve telifsiz klasik müzikler

Yukarıda saydığımız sitelerde oldukça güzel müzikler olsa da klasik müzik bulmak o kadar kolay olmuyor. Ayriyeten klasik müziklerde beste sahibinin telifi olduğu gibi o telif kalktığında o parçayı seslendiren orkestranın da kendine ait telifi bulunmakta. Onun için bazı orkestralar telifi olmayan besteleri kendi telif haklarından feragat ederek sizlere sunabiliyor.

Yukarıda söylediğimiz hususlar çerçevesinde araştırdığımızda kullanılabilir ve ücretsiz bir site bulduk. Musopen.org sitesi ücretsiz üyeliğiyle günde 5 müzik indirme şansı sunmakta. Tabi farklı hesaplar açarak günde indirme limitinizi arttırabilirsiniz. Onun haricinde eğer bağışçı olmak isterseniz de uygun fiyatlarda üyelik satın alabilirsiniz.

Yapmanız gerekenler bu bağlantıdan siteye girerek bir kategori ya da sanatçı seçmek. Sonrasında listelenen müzikleri dinleyip bir de lisans koşullarını kontrol etmeniz gerek. Lisan koşullarında orkestranın ithafını belirtmek durumunda olduğunuz lisanlarda olabilir. Onun için koşulları kontrol edip size uygun bir müziği ücretsiz kaydolarak indirebilir ve kullanabilirsiniz. Onun haricinde eğer ücretsiz ve telifsiz fotoğraflara ihtiyacınız varsa bu yazımızda sizler için derledik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.