Tasarımcılar Tasarımlarınız İçin Ücretsiz PNG ve İçerik Bulmave Grafikerler için 10 Pasif Gelir Kaynağı
Tasarımlarınız İçin Ücretsiz PNG ve İçerik Bulma

Gelişen dijital dünya nedeniyle gün geçtikçe çeşitli grafik tasarım ihtiyacı doğmakta. Gerek kendi ihtiyaçlarımız için gerek para kazanmak için grafik tasarımla uğraşabiliyoruz. Bu tasarımlar için kaliteli ve ücretsiz içerik, görsel, grafik bulmak bazen bir hayli zor olabiliyor. Bu yazımızda daha önce bahsettiklerimizin özetleriyle birlikte bu tarz içerikleri nasıl bulacağınızı anlatacağız. Gelin tasarımlarınız için ücretsiz png ve içerik bulma nasıl olur, görelim.

Tasarımlarınız İçin Ücretsiz PNG ve İçerik Bulma

Tasarımlarınız İçin Ücretsiz PNG

PNG dosya türleri arka planı silinmiş görsellerdir, temel olarak. Çoğu zaman bir fotoğraftan arka plan silmeyle uğraşmak istemeyiz. Onu yapsak bile hangi fotoğraf telifli bilemeyiz. Ondan dolayı hem kaliteleri hem de telifsiz hazır PNG görselleri bulmak gerekebilir.

ücretsiz png görseller
ücretsiz png görseller

Eğer tasarımınızı gelir odaklı yapmıyorsanız, Google resimler kısmından aradığınız terim + png yazarak aratın. Örneğin “ağaç png” yazdığınızda çıkan görsellerin bazıları arka planı kesik kare kare görünmektedir. Onları almak yerine arka planı beyaz olan görsellere tıkladığınızda eğer o zaman görsel büyüdükten sonra arka planı kesik gözüküyorsa o görselleri kullanabilirsiniz. Tabi ki gelir odaklı tasarımlarınızda kullanmayı önermiyoruz. Bu içerikeler telif olma ihtimaline sahiptirler. Ancak bu yöntemide telifsiz kullanmanın bir yolu var. Aşağıdaki görselde olduğu gibi araçlar kısmından lisanlar “Creative Commons (CC)” olarak seçerseniz telifsiz kullanabilirsiniz.

Tasarımlarınız İçin Ücretsiz PNG
Tasarımlarınız İçin Ücretsiz PNG

Bir diğer yöntem bazı siteleri kullanmak. Bu siteler Stok fotoğraf siteleri de olabilir direk olarak PNG dosyalarını depolayan sitelerde olabilir. Az sonra stok fotoğraf sitelerine değineceği ondan önce PNG dosyalarını depolayan bir siteden bahsedelim. Bu linke gittiğiniz pngmart sitesi karşınıza çıkacak. Bu sitede kategorize edilmiş binlerce PNG görseli bulunmakta. Site telif konusunda garanti vermiyor ancak sitede geri bildirimi yapılmış hiç bir telifli görsel bulunmamakta. Bu sitenin kategorize sistemi ve çeşitliliği bize iyi bir alternatif olacaktır.

Tasarımcılar İçin Ücretsiz İçerikler

Tasarımlarınızı güzelleştirmek için kullanacağınız içeriklerden önce renk seçimine değinmek istiyorum. Özellikle dijital pazarlama konularında renklerin seçimi oldukça önemlidir. Bir afiş veya harekete geçirici bir tasarım oluşturmak istiyorsanız belli renklere dikkat etmeniz gerekir. Biz şu yazımızda renklerin dijital anlamlarına değindik, o yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ücretsiz Stok Fotoğraflar Nasıl Bulunur
Ücretsiz Stok Fotoğraflar Nasıl Bulunur

Ayrıca tasarımcılar için ücretsiz içerik bulmak o kadar zor değil. Stok fotoğraf ve görsel sitelerinde ücretsiz GIF, PNG, JPG gibi birçok türde görsel bulunmakta. Bazılarında stok video bile mevcut. Bu stok sitelerden bizin en çok tavsiye ettiklerimiz “Pixabay” ve “Pexels” siteleridir. Onun haricinde şu yazımızda size 10’dan fazla site önerimizi derlemiştik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.