Sosyal medyanın insan ilişkileri üzerindeki etkisi

Günümüzde sosyal medyayı kullanmayan insan bulmak neredeyse imkansız. Hitap ettiği kitle bu kadar fazlayken etkilerini araştırmamak büyük eksilik olur. Sosyal ağlar, nerede olduğumuzu, neler yaptığımızı ve neler düşündüğümüzü paylaşmak için son derece etkili araçlar. Hal böyle olunca insanlar, bir araya gelince konuşma gereği çok duymuyorlar. Çünkü zaten birbirlerinden sosyal medya sayesinde haberdarlar. Bunun yerine, o an ne düşündüklerini yine birbirlerinin sosyal medya hesaplarından öğrenmeye çalışıyorlar.

Duyguları aktarma konusunda da kendimize güvenimizi oldukça fazla kaybettik. Artık ifade etmek yerine, bir yerlere anlamsızca yazıyoruz. Artık insancıl hareketlerimiz sıradanlaşıyor, hepimizin birer sosyal kimliği var. O kimlik gerçek benliğimizin gün geçtikçe önüne geçiyor. Artık bakışlarımız hiçbir şey anlatmıyor, sadece sosyal medya hesaplarımız duygu dolu. Ne kadar gerçek olabilirse.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.