Sitenizdeki facebook yorumların facebook sayfanızda da görünmesini sağlayın! 3

Facebook sayfamız üzerinden gelen bir soru üzerine yardımcı olur düşüncesi ile bu konuyu açıyorum. Sitelerimizde kullandığımız facebook yorum özelliğinin güzel bir yanı daha var. O da site üzerinden yapılan facebook yorumlarının, facebookda bulunan sayfamızda da çıkmasını sağlayabiliyoruz.

Basit bir kaç adımda bu birleştirmeyi yapabilirsiniz. Öncelikle Bu linkten facebook yorumlar kısmına girin: https://developers.facebook.com/tools/comments

Sonrasında aşağıdaki ekranda ok ile göreceğiniz alandan sitenizin facebook sayfasını seçiniz:

facebook-yorumlar-inceleme-merkezi

Sonrasında sağ tarafta bulunan Ayarlar linkine tıklayın ve açılan sayfada aşağıdaki resimdeki sırayı takip ederek yorumların görünmesini istediğiniz sayfayı seçip kaydedin:

facebook-yorumlar-inceleme-merkezi-facebook-sayfa-birlestirme

Bu işlemlerden sonra sitenizden yapılan yorumlar, burda seçtiğiniz sayfada da otomatik çıkacaktır. Ancak unutmamanız gereken bir şey var, websitenizdeki sayfalarınızın linklerini facebook sayfanızda da paylaşmanız gerek, yoksa sitenizden yapılan yorumlar facebook sayfanızda görünmeyecektir, çünkü görünmesi için link eklenmemiş olacaktır.

Ayrıca eski konularınızda bu özellik çalışmayabilir yada bir süre sonra çalışabilir. Genelde birleştirmeden sonra açılan konularınızda sorunsuz çalışmaktadır. Testini bu konu altındaki facebook yorum özelliğini kullanarak yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.