instagram reels nedir

İnstagram günden güne yenilenmekte. Facebook’un sahip olduğu yine popüler sosyal medya platformuna Facebook videolar özelliğine benzer bir özellik geliyor. Biraz Tiktok formatına da benzeyen İnstagram Reels nedir, nasıl kullanılır? Bu özellik bize ne imkanlar sunacak gelin görelim.

Takip ettiğimiz kişilerin veya arkadaşlarımızın medyalarına kolaylıkla ulaştığımız ve sadece yukarıdan aşağı ekranı kaydırarak vakit geçirdiğimiz bir yer instagram. Bu amaca uygun bir özellik ise yeni gelen İnstagram Reels oldu.

İnstagram’ın sahibi Facebook video konusunda kullanıcıların isteklerinin olduğunu ve Tiktok’un bu yönde fark açtığını görerek İnstagram’a yeni bir özellik getirdi.

İnstagram Reels nedir?

instagram reels nedir

Peki Reels nedir? İnstagram Reels uygulama üzerinden çektiğimiz 15 saniyelik videoları çeşitli efekt ve özellik ekleyerek paylaşmamızı sağlamakta. Bu özelliği kullanarak içeriklerinizi ilgi çekici hale getirebilir ve video akışına siz de atlayabilirsiniz.

Reels özelliği hikaye olarak atılabildiği gibi gönderi olarak da atılabilmekte. İnstagram sol alt köşesinden kameraya simgesine tıklayın. Kameranıza ulaştıktan sonra alt kısımdan hikaye, canlı gibi özellikler arasından reels’i seçin. Bu şekilde videolarınızı çekmeye başlayın.

Eğer herkese açık bir sayfanız var ve görüntülenme almak istiyorsanız Reels sayesinde keşfette kolayca çıkabilir hale gelebilirsiniz. Aslında birçok sosyal medyada olduğu gibi İnstagram’da da artık kısa videolar sizin erişebilirliğinizi büyük ölçüde arttıracak. Bu özelliğin sunduğu gelişmiz efekt ve özellikler sayesinde profesyonel görünümlü videolar da çekebilirsiniz. Gelin İnstagram Reels sunduğu özellikleri görelim.

İnstagram Reels Düzenleme Araçları

instagram reels araçları
  • Hız: Çektiğiniz videoların istediğiniz kısımlarının istediğiniz şekilde daha hızlı veya daha yavaş şekilde ilerlemesini sağlıyor.
  • Zamanlayıcı ve geri sayım: Bu özellik eller serbest video çekilmesini sağlıyor.
  • Ses: Instagramın güncellemelerinden biri olan müzik kütüphanesi dışında bu özellik sayesinde kendi orijinal sesinizi videolarınıza ekleyerek kullanılabilir hale gelmesini sağlıyor.
  • Hizalama: Birleştirilecek olan iki farklı video klibin arasında ki geçişi kusursuzlaştırabilmek amacıyla videolarda ki nesneleri hizalandırabilmemizi sağlıyor.
  • AR efektleri: Dünyanın çeşitli yerlerinde ki içerik üreticilerinin hazırlamış olduğu birbirinden farklı gerçeklik efektlerini kullanabilmemizi sağlıyor.

Bu efekt ve özellikler sayesinde İnstagram üzerinden Tiktok’ta çekebileceğiniz kalitede videolar çekebilir ve popülerliğinizi arttırabilirsiniz. w

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.