Facebook gönderi beğenmeye yeni aksiyonlar geldi 1

Facebook’un bir süredir kısıtlı bölgelerde test ettiği beğen aksiyonlarına uyguladığı yeni tepki emojilerini tüm dünyada kullanıma açtı. Bundan sonra üzücü bir haberi beğenmek yerine üzgün olduğumuzu yada kızgın olduğumuzu vurgulayabileceğiz.

Masaüstü bilgisayarından facebook’a giriyorsanız bir gönderinin beğen tuşunun üzerine maus (fare) imlecini getirip bekletin, böylece gönderi ile ilgili beğenmek dışında farklı tepkiler verebilirsiniz. Telefondan yada herhangi bir app servisi üzerinden erişim sağlıyorsanız beğen kısmına bir kere dokunmanız yeterli oluyor. Emojiler karşınızda.

Uzun zamandır beklenen bir özellikti, çünkü insanlar üzücü bir olayı beğenerek tepki göstermek zorunda kalıyorlardı ki buda çok anlamsız duruyordu. Bundan sonra bu tarz gönderilere üzgün yada kızgın olduğumuzu gösterebileceğiz.

Şuanda 6 aksiyon ile 5 emojiden oluşan bu özellik, sosyologlardan da yardım alınarak hazırlanmış grafikleri ile ilerleyen dönemde yenileri eklenirmi bilinmez ama suanki yapılan çalışma bizi çok memnun etmekte.

facebook emojileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.