Bir İsmail Kılıçarslan hurafesi!..

İsmail Kılıçarslan ‘in sosyal medyada Mine Kırıkkanat tarafından yapılan bir paylaşıma yaptığı yoruma ithafen yazıyorum. Sene 2016 ocak’ın 4’ü…

Köşe yazınızı sosyal medyadan yapılan paylaşım aracılığı ile okuma şansına nail oldum. Güzel bir konu (yazı değil, konu güzel: yanlış bilgi paylaşımı) özellikle burda (Sosyal Medyada yapılmaması gereken 9 hata!) yazdığım yazıda da belirtmiştim, sosyal medyada çok fazla yalan, yanlış sahte resim ve bilgi paylaşılıyor, bunları tekrar paylaşırken dikkat etmek gerek, gerçekliğini bilmeden hareket etmemeliyiz. Ancak konumuzda İsmail Kılıçarslan arkadaşımızı övmeyeceğim, özellikle takındığı tavır ve insanları küçük gören, küçümser yaklaşımından dolayı.

Sosyal medyada hergün binlerce yanlış bilgi ve resim paylaşılıyorken konunun ATATÜRK olmasımı sizi cezbetti acaba ? Yazınızdan Atatürk’ü çok sevmediğinizi anlıyoruz ancak bu hassasiyetinizi lütfen diğer konular da da gösterin. Konulara objektif bakamıyor yada görüş acınız dar olabili, bu sizin insanları küçük görmek yada, onun üzerinden dünyanın en büyük liderlerinden birini ucundan itibarsızlaştırmanızı gerektirmez. Özellikle yazılarınızı bir çok insanın okumasına vesile olabiliyorken.

Konunuzda da belirttiğiniz hurafe konularına gelince tamamen yalan yada sizin internetde takıldığınız yerle alakalı paylaşımlardan başetmişsiniz. 15-20 yıldır gündemi online takıp ediyor ve bir çok yerde çalışmalar yürüten biri olarak söz ettiğiniz hurafelerden herangı birini daha önce duymadım, görmedim, okumadım. Zamanınız olursa bu hurafelerin geçtiği siteleri bize gönderirseniz inceleme fırsatımız olur. Özellikle “Che öldüğünde çantasından Nutuk çıkmış” hurafesini bekliyorum..

Bu tarz paylaşımları ilk olarak yapanların atatürk’ü yada yapılan şahsi sevdiğini düşünmüyorum, çünkü Atatürk’ü seven insan onunla ilgili yüzlerce gerçek ve hayran kalınacak özellikleri varken yalan yanlış bilgiler paylaşarak onun hakkında sizin gibi yorumlar yapılmasını istemez. Bu onu itibarsızlaştırmak için, algıya oynanan bir oyun. Ayrıca CIA ‘in psikoloji deneylerini takip edebilirsiniz.
Burda uzun uzadıya insanlara ders verecek değilim, ne İsmail Kılıçarslan arkadaşımızı tanırım, nede Mine Kırıkkanat hanımefendiyi. Biriniz yanlı, insanları küçük gören ve objektif olamayan bir yazar, diğerinizde yaptığınız paylaşımların doğrulundan emin olmayan güzel bir arkadaşımız. Burda yazdığım yönleriniz sizin onları düzeltmeniz için güzel bir başlangıç olacaktır.

Hayatı doğru ve kendinizden emin yaşamanız dileği ile..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.