Yeni projemi duyurmaktan çok heyecanlıyım. Kuaza.com da yapmaya çalıştığım insanlara yardım etme misyonumu harika bir isim ile devam ettiriyorum ve bunu artık hep beraber yapabileceğiz. Sorucevap.com Türkiye’nin en büyük #sorucevap yardımlaşma sitesi olmak için çalışmalarına ve aktivitelerine başlıyor. Bunu yaparken siz kullanıcılarımızı da davet ediyoruz ve harika sürprizlerin sizleri beklediğini de not edelim.

Ana hedefimiz kullanıcılarımızın etkin bir şekilde birbirlerine yardım etmesi. Ayrıca alt yapı olarak da buna uygun bir sistem ile yayın hayatımıza başlıyoruz. Sorucevap.com da yaptığınız her aktivite ile puanlar kazanabilirsiniz ve bu puanlar ay sonunda otomatik olarak kazanç sistemi üzerinden paraya çevrilmektedir. Bunun anlamı her ay düzenli olarak yaptığınız aktiviteler ile para kazanabileceksiniz. Bu işin en güzel yanı, para kazanırken insanlara yardım ediyor olacaksınız. Bir diğer pozitif tarafı sorucevap.com da oluşturduğunuz profilinizin kalitesini artıracak, tecrübe puanlarınızı yükseltecek, hem kariyerinize hem de mesleğinize katkı sağlayacak ve insanların güvenebileceği profesyonel profil sayfası oluşturabilirsiniz. Ne demek bu? Örneğin mesleğinizde ne kadar tecrübeli ve bilgili olduğunuzu sorucevap.com profilinizdeki aktiviteleriniz ve kazandığınız rozetlerle kanıtlayabilirsiniz. Bunun yanında topluluk içerisinde kendinizi gösterebilir, reklam yapabilir, profesyonel iş hayatınız için yeni müşteriler bulabilirsiniz. Tabi bunun yanında kazandığınız puanları topluluğa bağışlamayı da düşünebilirsiniz, ne yüce gönüllülük <3

Neden sorucevap.com

Yıllardır insanlara yardım ediyoruz, şimdi bu yardımlara para kazanabilecekleri bir sistemi de katıyoruz. Sizin de seveceğiniz, içerisinde zaman geçirmekten hoşlanacağınız sorucevap.com, herkesin toplanıp fikrini, düşüncelerini, sorularını ve tecrübelerini paylaşabileceği bir topluluk olacak. Bu potansiyeli zaten isminden anlayabilirsiniz. Ancak isim sadece bir başlangıç, onu değerli kılacak olan yine sizler, yönetim ekibimiz ve sadık dostlarımız olacaktır. Sorucevap.com da kariyer oluşturmanın size yararlarını anlatalım isterseniz:

 • Katkılarınız sayesinde profesyonel bir profil oluşturabilir, bilginizi ve tecrübenizi gösterebilirsiniz.
 • Aktiviteleriniz sayesinde üyelik düzeyinizi yükseltebilir, sitede bir çok yetkiyi almaya hak kazanabilirsiniz.
 • Yeterli tecrübeye ulaştığınızda ekibe girmeye hak kazanabilirsiniz. Bunun anlamı moderatör düzeyinde yetkilere erişebileceğiniz anlamına gelir. Aynı şekilde sitedeki istatistikleri de görebilecek, üyeleri yönetebilecek, içerikleri düzenleyebileceksiniz.
 • Özel kategorilere erişme hakkın sahip olabilirsiniz, bu üyelik düzeyinizle belirlenir ancak belirli kalıplara uyan kullanıcılarımız özel içeriklerimize ve gruplarımıza erişebilecek.
 • Soru sorun, sorulara cevap verin, detaylı içerik ve makaleler üretin, puan kazanın, bu puanları paraya çevirerek maddi gelir elde edin.

Yeni projelere ve özelliklere erken erişim hakkına da sahip olacaksınız, bu genelde ilk kayıt olan belirli sayıda kullanıcı için geçerlidir ancak üyelik statünüze göre de buna hak kazanabilirsiniz.

Nasıl para kazanırım?

Sorucevap.com alt yapısı içerisinde yaptığınız bir çok aktivite ile puan toplayabilirsiniz (Güncel liste). Soru sormak, sorulara cevap vermek, siteye giriş yapmak, spam yada anlamsız cevapları şikayet etmek ve dahası. Sistem üzerinde belirli limitler bulunmakta ve bu limitleri gün içerisinde bitirdiğinizde doğal olarak o aktiviteler üzerinden puan kazanımı durmaktadır. Her gün bu limitler sıfırlanır ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Limitleri artırmanın tek yolu üyelik seviyenizi artırmak ve topluluk içerisinde de bir çok özelliğe erişmenizi sağlayacak üyelik düzeylerine yükselmeniz gerekmektedir. Sorucevap.com da 4 üyelik düzeyi bulunmakta ve bu üyelik düzeylerinin her birinde farklı kısıtlamalar yada bir çok yeni özellik bulunmaktadır. Üyelik düzeyiniz sorucevap.com da yaptığınız çalışmalar, aktiviteler ve etkinliklerle beraber yükselmektedir. Yani aktif bir kullanıcı iseniz zaman içerisinde bir üst statülere çıkabilir, günlük kazancınızı etkileyecek olan limitlerinizi artırabilirsiniz.

Her üyelik düzeyinin kendine göre birçok özelliği bulunuyor ve en üst düzey statü sorucevap.com da moderatör seviyesinde kabul edilir ve bir çok yetkiye erişirsiniz. Bu harika değil mi? Topluluğa yaptığınız katkılar otomatik olarak size bir çok yeni özellik ve yetki olarak geri dönmektedir. Buda topluluğumuzu beraber büyütebilmemiz için kilit bir konumda bulunuyor. Puan kazanmak için yapacağınız aktiviteler size topluluk içerisinde daha çok hareket alanı oluşturacak, bunun yanında ekonomik olarak gelir elde edeceksiniz. İsterseniz hangi aktivitelerin size puan kazandıracağını listeleyelim (Güncel liste):

 • Konu yada cevabınız beğeni aldığında kazanılan puan: 1
 • Verdiğiniz her beğeni için kazanılan puan: 1
 • Cevabınız/yorumunuz çözüm olarak işaretlendiğinde verilen puan: 10
 • Birini davetiye göndererek üye yaptıktan sonra verilen puan: 10
 • Okumak için harcanan her saat için verilen puan: 1
 • Okuduğunuz her 100 gönderi için verilen puan: 1
 • Yeni konu/soru oluşturduğunda verilen puan: 5
 • Cevap/yorum yazdığınızda verilen puan: 2
 • Bir içeriği şikayet ettiğinizde ve bu şikayetiniz kabul edildiğinde kazanılan puan: 10
 • Siteyi ziyaret ettiğiniz her gün için verilen puan: 1

Henüz puan başına bir ücret belirlemedik ancak topluluğun ve kullanıcılarımız için en iyisini yapacağımızı düşünüyorum. Henüz pilot test aşamasında olduğu için ilk aktiviteleri takip etmek ve ona göre bir ücret belirlemek istiyoruz. Bunu tabi ki kullanıcılarımızın oylamasına da sunacağız. Her konuda kullanıcılarımızın karar verme ve seçme hakkının olmasını istiyoruz. Sonuçta topluluğumuzu siz olmadan inşa edemezdik.

Puanlarımı nasıl paraya çevirebilirim?

Topladığınız puanlar belirlenen alt limiti geçtiğinde ödeme talebi oluşturabilir, paraya çevirerek hesabınıza aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Puanlarınızın paraya çevrilmesi ve hesabınıza gönderilmesi genelde 1 gün sürmektedir ancak yoğun olduğumuz dönemlerde bu süre sarkabilir. Talep ettiğiniz ödeme yöntemine göre paranın hesabınıza gelmesi genelde 1-3 gün arasında sürebilir. Yine bu süre çalıştığınız banka yada ödeme servisine bağlı olarak sarkabilir. Biz ekip olarak ödemeleri aynı gün yada sonraki iş gününde yapıyoruz, buna şüpheniz olmasın. Size yapılan ödemeler profilinizde herkese açık şekilde görünecektir. Kazandığınız puanlarda ayrı olarak görünmektedir, siteye kayıt olduğunuz günden şu anki güne kadar olan aktivitelerinizin puanlarını her zaman takip edebilirsiniz.

Türkiye’nin soru cevap sitesi: sorucevap.com

Sonuç olarak biz yönetim olarak her konuda kullanıcılarımızın yanındayız ve kullanıcılarımızı da bu projeye ortak etmek istiyoruz. Topluluğun bel kemiği onu oluşturan asıl kullanıcılardır ve yönetimin yapabileceğinin ötesinde birlikten kuvvet doğar, büyür, güçlenir ve sonunda üst seviyeye geçtiğimizde kendimizle gurur duyabileceğiz. Çünkü topluluğu hakkettiği yere sizler, bizler ve bize inanlar getirecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.