İnternette çoğu kişinin sıkça kullandığı kısaltmaları ve anlamların içeriğimizden tüm detayları ile bulabilirsiniz.

Sosyal medyada ve forumlarda genellikle bazı kısaltmalar kullanılır. Bazıları gülmek, bazıları küfür bazıları ise uzun ve sık kullanılan cümlelerin kısaltılmış halleridir. Bazılarımız bu kısaltmaları gördüğünde anlamını merak ederiz. Örneğin LOL, N.P, MDR vb. kısaltmalar sıkça kullanılmaktadır. Anlamlarını merak ettiğiniz internet dili konuşmalarını ve nasıl kısaltıldıklarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

LOL

Hemen hemen her konuşmada ve sosyal medyada paylaşımlarda çoğu zaman gördüğümüz LOL kelimesinin anlamı sesli gülüyorum, çok komik, çok güldüm anlamlarını taşımaktadır. İngilizce “Laughing Out Loud” anlamına gelen bu kelimenin anlamını özetleyecek olursak gülmekten sandalyeden düştüm diyebiliriz.

LMAO

Uzun açılımı İngilizce “Laughing my ass (/arse) off” olan LMAO kelimesinin anlamı ise gülmekten çok çatladım, başka bir yerimle güldüm anlamındadır. LOL ve LMAO kelimeleri hemen hemen aynı anlamlarda kullanılmaktadır.

MDR

MDR kelimesi LOL ile aynı anlamdadır. Fakat LOL İngilizce MDR ise Fransızca dilinde kullanılmaktadır. Fransızca uzun yazılımı ”mort de rire” olan MDR yi kullanan Fransızlar bu kelimeyi çok güldüklerinde kullanmaktadır.

NP

No problem demek yerine İngilizce konuşanlar genellikle NP kelimesini kullanmaktadır. Önemli değil, sorun değil anlamlarını taşıyan bu kelime ikili konuşmalarda kısaltma olarak sıkça kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.