WordPress sitelerinizde bolca resim kullanıyorsanız çoğu zaman bunların alt etiketlerini yüklerken boş bırakırız. Doğaldır çünkü aynı anda 50 resim yüklüyorsanız, tek tek bunlara alt etiketi girmek eziyet olur. Şimdi size önereceğim eklenti ile sitenizde bulunan yüklü resimlerin hepsine alt etiketi ekleyeceksiniz.

Eklentimiz diğer seo eklentilerinden farklı olarak veritabanındaki eksik bilgileri eklediği için siteye girişlerde yada çıkışlarda ek yük oluşturmaz. Bazı eklentiler siteye her girişte yüklenen verileri düzenleyerek resimlere başlık ve alt etiketi ekler, ancak bu sistemide yorar, açılışıda az da olsa geciktirir. Bu yüzden sizlere bu eklentiyi öneriyorum. Hem stabil, hem hızlı, hemde size yük olmayacak.

Eklenti: Bulk SEO İmage

Eklenti kullanıma

Eklentiyi aktif ettikten sonra ayar sayfasına giderek çalıştırmanız yeterli oluyor. Değişen resim alt başlıklarını, siz eklentiyi çalıştırdıktan sonra görebilirsiniz. Hatda güzel bir özelliği daha var, yoksa kendim ekleyip paylaşacaktım: İsterseniz tekrar tekrar alt etiketlerini değiştirebilirsiniz resimlerin, istersenizde sadece boş olanların alt etiketlerini değiştirebilirsiniz. Yani daha önceden zaten bu işlemi yaptıysanız, tekrar tekrar alt etiketi değiştirmeye gerek kalmıyor.

Bulk SEO Image ‹ kuaza — WordPress

Eklenti her defasında sistemdeki resimleri tarayarak düzenliyor. Yani siteye resim yüklerseniz, tekrar eklentiyi çalıştırmanız gerekecek. Yada resimleri yüklerken alt etiketi girmeniz gerekecek ;)

10 YORUMLAR

  1. peki bunu resim başlığına uygulayabilecek bir eklenti yada sql sorgusu var mı? Sadece alt metini değiştiriyor fotoğrafın adıda değişsin istiyorum toplu halde saatlerdir çözemedim. yardımcı olursanız sevinirim

  2. eklenti alt text’e konu başlığını kopyalıyor. ama resim başlığı aynı kalıyor resim başlığını değiştirmek istiyorum ben konu başlığıyla resim başlığı aynı olsun istiyorum bi türlü çözemedim. Yani Alt text değilde Direk ilk sıradakı kutu sadece başlık kısmı. teşekkür eerim şimdiden..

    • Resimler konu basliginin ayni olmasi dublicate icerik olarak algilanacaktir ve googlede spam yeme ihtimaliniz %60-70 olur.

      Yapilamayacak bisey degil, ancak suan zamanim yok malesef.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.