Blogger Nasıl Ücretsiz Tema Yüklenir 2020

Birçok insan deneyimlerini paylaşmak, tecrübelerini anlatmak için bir bloğa ihtiyaç duyar. Duygu ve düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz aklınızdaki bloğu oluşturmak aslında o kadar da zor değil. Ücretsiz ve basit bir şekilde blog oluşturabileceğiniz birçok platform mevcut bizde bunların arasından Blogger’ı bu yazı için seçtik. Blogger’da blog oluşturmanın en önemli adımlarından biri de tema yüklemedir. Biz de bu yazımızda Blogger üzerinden nasıl ücretsiz güzel tema yüklenir, adımlarını 2020 en güncel haliyle anlatacağız.

Bildiğiniz üzere Blogger bu sektörün en köklü ve Google’ın sahip olduğu bir platformdur. Onun için internette birçok kaynak bulunmakta ancak platform bu kadar köklü olunca kaynaklar da oldukça eski oluyor. Son geçtiğimiz aylarda Blogger’ın yeni arayüze geçmesiyle yeni Blogger ücretsiz tema kaynakları için aramalar arttı. Bizde size bu yöntemin en güncel halini göstereceğiz.

Ücretsiz Blogger Temaları Bulmak

Blogger platformu için tasarlanmış ve satışa sunulmuş birçok tema bulunmakta. Bu temaları satan mağazalara giderek isterseniz tam lisans ve desteğe sahip temalara tek bir defa ödeme yaparak sahip olabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise bu temaların demo versiyonlarını kullanmak. Bu versiyonlarda profesyonel destek, güncellemeler vs. dahil olmaz. Ayrıca bu temaların genellikle sol alt kısmında lisan ithafı yer alır. Bazı demo temaların gadget çeşitleri de sınırlıdır.

Blogger Nasıl Ücretsiz Tema Yüklenir 2020

Ücretli tema almak yerine birçok kişi ücretsiz demo versiyonlarını tercih etmekte. Gerçekten de tamamen ücretsiz ve şık bir blog için ücretsiz blog temaları hayat kurtarmakta. Ancak dediğimiz gibi bu şık temaları kullanmak için sol alt tarafta yazacak ve link olarak görülecek ithaf yazısına katlanmak gerekecek.

Sıra geldi bu demo ücretsiz temaları nasıl ve nereden bulacağımıza. Genelde internete bir takım anahtar kelimeleri yazdığınızda birçok tema listesiyle karşılaşırsınız. Biz sizler için bu anahtar kelimelerin bir kaçını verelim.

  • blogger ücretsiz tema
  • ücretsiz blogger temaları türkçe 2020
  • blogger temaları ücretsiz 2020

Bu ve bunun gibi bir takım anahtar kelimelerle birçok ücretsiz temaya ulaşmanız muhtemel.

Blogger Nasıl Ücretsiz Tema Yüklenir

Yukarıda gösterdiğimiz gibi araştırma yaptıktan sonra güzel bir tema dikkatinizi çekti. Temanın önizlemesine gidin ve sitede duruşuna bakın. Eğer temayı beğenirseniz tema dosyalarını indirin ve aşşağıda gösterdiğimiz resimli yöntemle temayı bloğunuza kurun.

Öncelikle hiçbir tema işlemi yapmadan bir uyarı yapalım. Aşşağıda gösterdiğimiz kısımdan bloğunuzun var olan tema ve ayarlarınızı yedekleyin. Sonrasında herhangi bir sorun yaşarsanız bu yedeğinizi tekrardan geri yükleyin.

blogger ücretsiz tema ekleme

Evet, sırada elimizdeki temayı bloğumuza yüklemek var. Aslında Blogger tema yükleme işlemi bu temayı bulmaktan daha kolay. Öncelikle Blogger panelinden soldaki sekmeler arasında ki tema bölümüne girin. Sayfanın üst kısmındaki mevcut tema bilginizin hemen yanındaki özelleştir butonunun sağ tarafındaki üst üste 3 nokta’ya tıklayın.

blogger tema yedekleme

Açılan seçeneklerden eğer mevcut temanızı yedeklememişseniz öncelikle yedekle seçeneğine tıklayarak dosyanızı indirin. Sonrasında tekrardan bu kısma gelerek geri yükle seçeneğine tıklayın. Sonrasında az önce bulduğunuz ve indirdiğiniz tema dosyasının içerisindeki .xml dosyasını seçmeniz gerekmekte.

blogger ücretsiz tema yükleme

Dosyası seçip onayladıktan sonra ise tema bloğunuza uygulanır. Ancak ilk başta bloğunuzda yayın yoksa ve düzenlemeler yapmadığınızda blog oldukça kötü durur. Admin panelinden “Düzen” sekmesine gelin ve o kısımdaki gereksiz tüm araçları kaldırın ve gadgetleri kendinize göre ayarlayın. Eğer tema İngilizce ise araç ayarlarından yazıları Türkçeleştirin. Son olarak ise deneme yayını yayınlayın ve temanızın duruşuna bir bakın, tema renk ayarlarını ise yine düzen kısmının üzerindeki tema düzenleyicisi yazan kısma tıklayın. Oraya giderek tema renk ve gelişmiş ayarlarını yapabilirsiniz.


Ayrıca diğer yazılarımızdan biri olan blog açarak para kazanma yollarına buradan bakabilirsiniz. Bir diğer yazımızda ise sizlere bloğunuz için kaliteli ve telifsiz görselleri nasıl bulabileceğiniz anlatmıştık, o yazımıza ise şuradan gidebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.