Ana Sayfa Genel Konular Başlamak asıl önemli olan mı ?

Başlamak asıl önemli olan mı ?

5
Başlamak asıl önemli olan mı ?

Günlük yaşamın karmaşa temposunun, insanları paranoyak yaptığı günümüzde, internet dünyasının uçsuz bucaksızlığı da son dönemde riskli iletişim artışına doğru tam hız gitmeye başladı. İnsanların merakı ve öğrenme isteği, aç ve açıkgözlü art niyetliler için yeni bir dolandırıcılık ortamı yarattı gibi görünüyor. Bu durum karşısında alınması olası tedbirler, daha çok webmasterlar tarafından mümkündür diye inanıyordum.

Her türlü özel bilginin teslim edildiği, kart şifrelerinin kullanıma sunulduğu bir ortamda başıma gelenlere farkında olmadan ortak olanlar var diye düşünüyorum. Üstelik bu ortak olanlar, internet dünyasında belli kalite hedefleri olan kişiler aynı zamanda.

Yaklaşık bir ay önce haber sitesi kurma çalışması başlattık. Bu sitenin tasarım ve kurulumu için her türlü olanağı sunduğumuz arkadaş, bizlere ait kredi kartıyla yaptığı web tasarımı alış verişi esnasında lisansı kendi üzerine yapmaya çalıştı. Başarılı oldu mu? Hakim karar verecek. Pay pal hesabında kayıtlı email adresine sadece alış veriş bilgilerinin aktarıldığı; ancak detayla ilgili bilgi olmaması; bu sanal alış-veriş ortamında temiz çalışma düşüncesinde olan insanların da başına bela olacak herhalde.

Gerekli yasal girişimler tabii ki yapılıyor, ancak tamamen iyi niyet temelli çalışma teşebbüsleri bile sanal ortamdaki ilişkilerde erozyona uğruyor. Bu konuda özellikle tasarımda iddialı olduğunu bildiğim Kuaza’nın iletişim kurduğu her web master’a güvenmemesi gerektiğine inanıyorum. Çünkü mevcut tasarım becerisindeki üst düzey yeterlilik, çok ucuz çalışan bir web master tarafından art niyetli kullanılabilir diye tespitim var. Kendisine başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Başarılı çalışmalarında da scriptlerin yanı sıra, pazarlama konusundaki tedbirleri arttırması ihtiyacı olduğu kanaatindeyim.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.