Kategoriler
Web Site Tanıtımları

implant fiyatları

İmplant bir ya da daha fazla diş kaybı yaşayan hastalara uygulanan protez diş uygulamasına verilen addır. İmplant diş doğal dişe en yakın sonuçları verir. Çünkü İmplant dişler diğer dişlerden destek almaz, doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. İmplant uygulamasında önce diş eti açılır, çene kemiği içinde bir delik açılır. Bu delik diş kökünün sığacağı genişliktedir. Açılan diş kökü yuvasının üstündeki diş eti kısmı tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenir. Eğer çene kemiği güçlü değilse öncesinde çene kemiğine greft yapılması yani çene kemiğinin güçlendirilmesi gerekir. Çene kemiği grefti, implantın çene kemiği ile bütünleşmesi için 2-3 aya ihtiyaç vardır. İmplant uygulaması aslında çok kolay ama yüksek mühendislik ve tıp bilgisi gerektiren bir iştir. Yani tedavi olanlar açısından baktığımızda hasta gelir, birkaç seansta yepyeni dişlerle gider. Ancak olayın teknik kısmı çok daha karışıktır. İmplant seçimi, hastanın implantı engelleyecek herhangi bir hastalığının olup olmadığı, implant türleri, boyutu, şekli uygulanması… Bunların hepsi uzmanlık ve deneyim gerektirir. Bu yüzden implant kısa vadeli değil uzun vadeli bir çözümdür. Bu açıdan baktığımızda İmplant fiyatları pahalı mı?

İmplant Fiyatları Pahalı mı?

İmplant fiyatları ucuz! Bunun kanıtı ise dolgu kanal, köprü takma diş vb diş tedavilerinin çok daha kısa süren bir tedavi olmasıdır Yani butedaviler diş ihtiyacınızı kısa bir süre karşılar. Dişim düştü, dolgum düştü, köprünün yanındaki diş çürüdü, Ağzımın yapısı bozuldu gibi şikâyetleri İmplant tedavisinde duymazsınız. Çünkü İmplant dişlerin ömrü en az 30 yıldır. Bu yüzden implant fiyatları her zaman diğer tedavilere göre daha ucuzdur. Siz 30 yıllık diş maliyeti için kullanılacak titanyum implantların zirkonyum dişlerin ücretini ödeyeceğinizden miktar size yüksek gelebilir fakat unutmayın stabil, sağlıklı ve doğal bir dişe tam 30 yıl sahip olacaksınız. Bu dişler size 30 yıl hizmet edecek bu bakımdan implant fiyatları oldukça makuldür. Poliklinik olarak biz İmplant fiyatları konusunda daha mütevazi bir fiyat politikası belirledik. Alanında uzman kadromuza yeterli fiziksel koşullarımıza ve yüzlerce vaka deneyimimize rağmen kıymetli hastalarımızın kendilerini daha iyi hissetmeleri için implant fiyatları konusunda biraz daha ulaşılabilir fiyatlarla çalışmayı başardık.

İmplant Tedavisinde Fiyatlandırma Neye Göre Yapılır

İmplant fiyatlandırmasında birçok faktörün fiyata etkili olduğunu görebilirsiniz. Bunlar,

  • Hastanın hikâyesi
  • Hastanın çene yapısı
  • Kullanılacak titanyum implantların kalitesi ve markası
  • İmplantların türü ve şekli
  • Doktorun ve polikliniğin tecrübesi ve kurumsallığı
  • Doktorun iş tecrübesi bu alandaki ünü
  • Polikliniğin fiziksel şartları ve konumu
  • İmplant Tedavisinin süresi

Bunun gibi birçok etken implant fiyatlarını etkilemektedir. Hiç implant uygulaması yapmamış sadece kursunda görmüş bir doktor ile alanında yetkin bir doktorun alacağı implant fiyatı elbette aynı olmayacaktır. İmplant fiyatları konusunda detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmetimizden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

implant fiyatları ile alakalı aklınıza takılan tüm sorular bize 0216 641 45 15 nolu telefondan danışınız.

Yazar maffay

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.