Her ne kadar profesyonel bir yazar olmasam da sabırsızlıkla çıkmasını beklediğim bu oyunu deneme fırsatım oldu ve ilk izlenimlerimi yazmak istedim…inşallah faydalı olur.

Oyunu açar açmaz Türkçe menüyle karşılaşınca zaten içinize bir ferahlık geliyor. Hatta biraz da gurur geliyor diyebilirim: “vay be, bir Türk Dünya’nın en güzel oyununu yapmış” diyorsunuz bir an:)
Ben kendime ve PC’me pek güvenmediğim için oyuna en kolay modda başladım ve grafikleri de biraz düşük yaptım.

Lafı fazla uzatmadan artılara ve eksilere geleyim:

ARTILAR:

-Öncelikle Tükçe menü ve Türkçe seslendirmeler çok hoşuma gitti.

-Grafikler gerçekten oyunun ismine layık.

-Oynanış hiç te zor değil ve Türkçe yönlendirildiğiniz için daha da zevkli oluyor.

-Resmen gerçekten savaş ortamında gibisiniz…hem de tek başınıza…size yardım edebilecek tek şey ise üzerinizdeki nano giysi.

-Kesinlikle ilk oyundan farklı ve daha gerçekçi…hele hele yeni nano giysinin özellikleri çok süper.

-Grafiklere falan bir bakayım diye girdim ve 5 saat başından kalkamadım.

-Bol bol çatışma bölümü konulmuş.

Gelelim EKSİLER’e

-Grafikler uzaktan çok gerçekçi olsa yaklaştıkça görüntü kötüleşiyor.

-Oyunda her şey Türkçe olmasına rağmen bazen sizden ne istendiğini anlamakta zorlanıyorsunuz.

-Yapay zeka bazen sizi güldürebiliyor. Crysis 2 gibi bir oyunda hala duvarın içine girmeye çalışan ya da dibinize kadar geldiği halde sizi görmeyen düşman askerleri görmek trajikomik bence:) (gerçi ben oyunu kolay seviyede oynadığım için mi böyle şeylerle karşılaştım tam bilmiyorum ama gene de komik)

-Düşmanlarınızın ölüm efektleri çok abartılmış. Bazen öldü diye yanına yaklaştığınız düşman askerinin cesedi aniden ileri doğru fırlayabiliyor:)

-En kolay modda bile düşmanları öldürmek zorlaştırılmış. Biraz ateş edince ölmüş gibi yere düşen asker hemen tekrar ayağa kalkıyor:)

-Oyunu istediğiniz yerde kaydedemiyorsunuz…bazı kayıt bölgeleri var ve oraya canlı ulaşmanız gerekiyor…eğer ölürseniz aynı bölümü en baştan oynuyorsunuz.

-Silahları da pek beğenmedim açıkçası…daha etkili ve daha çeşitli silahlar olabilirdi.

-NanoSuit daha da güçlendirildiği için “acaba 3. oyunda bize gerek kalmadan giysi kendisi mi savaşacak” diyorsunuz.

son olarak da Crysis 3 için bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum:

Sayın Cevat Yerli ağabey sesimi duy ve 3. oyunda şu özelliklere de yer ver;
1. NanoSuit 3.0 çıkarsa eğer ona öyle özellikler koy ki her oyuncu kendi nanosuitini kendi isteğine göre geliştirsin  yani daha fazla seçenek istiyorum. Böylece nanosuitle daha iyi bütünleşiriz ve birbirimizi anlayabiliriz:)

2. Sayın abim, Assasins Creed oyununun bile yeni versiyonu İstanbul’da geçiyor. Elin yabancıları bile İstanbul’un kıymetini biliyor. Bir Türk olarak senden 3. oyunun İstanbul’da geçmesini talep ediyorum. Böylece bir taşla 2-3 kuş vurmuş oluruz: 1. yabancılarda İstanbul’a gelme isteği oluşur.  2. İstanbul’u bilen gençlerimiz oyunu daha kolay oynar  3. Türkiye’nin reklamı yapılmış olur. hatta 4. olarak da: hep oyunlar Amerika’da falan geçiyor…oyun dünyasına yeni bir alternatif saha sunmuş oluruz:)

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın artık…sıkılmadan okuyacağınızdan eminim:)

PAYLAS
Önceki İçerikFetih 1453 – 2. Fragman
Sonraki İçerikİlk İzlenimlerim: NFS Hot Pursuit 2010
1986 yılında hayata gözlerini açan yazar 2008 yılında Pamukkale Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 2011 yılı Şubat ayında sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlayan yazar şu anda kadroya geçmenin sevincini yaşamaktadır :) Eğitim, Teknoloji, İnternet, Bilgisayar, Sinema ve Genel Kültür alanlarında yazı yazmayı seven yazar bekar olup 0 çocuğu vardır:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here