Kategoriler
Güncel Haberler Türkiye üzerine

İki Dava Yeniden Gündemde

Hatırlanacağı üzere dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı tarafından başlatılan İsmailağa Cemaati Davası, özel yetkili bir Cumhuriyet Savcısı’nın mahkemeden aldırdığı ‘Cihaner’i tutuklatma kararı’ üzerine mecburen el değiştirmişti. İşte devam eden o dava sürecine bugün sonuçlandı ve sonuçları gündeme yansıdı. Mahkeme 15 sanığa beşer ay hapis cezası vermiş ve bu cezaları erteleme yoluna gitmiş. İddianamede sanıkların daha uzun süre ceza almasına yönelik bölümler ise mahkeme sonucuna yansımamıştır. Yine hatırlnacağı üzere Cihaner’in tutuklanması kamuoyunda büyük tepki toplamış ve ‘yargı bağımsızlığa büyük gölge düştüğü’ şeklinde yorumlanmıştı.

Bugüne yansıyan diğer bir dava ise Zirve Yayınevi Davası. Bu davası Ergenekon Davası ile birleştirilmişti. Ancak Cumhuriyet Savcısı bu davanın Ergenekon Davası ilr bir ilgisinin bulunmadığını tespit edip, dava dosyasını Malatya’ya gönderdi.

İşte gündeme yansıyan iki davaya ilişkin gelişmeler bu şekildeydi.

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.