Kategoriler
Güncel Haberler Günün Tarihi İnternet Dünyası

Hotmail ve 15. yaşgünü..

Bilmeyen yoktur, hatta ilk zamanlarımızda kendimize hesap açalım diye heycanlanırdık. 2 mb di o zamanlar hotmailin kotası, şimdi baktığımızda vay be diyeşim geliyor. Zaman geçtikçe insanların ihtiyaçlarıda artıyor, buna bağlı olarak hizmet, ve teknolojide büyüyor, alıp başını gidiyor..

Belki hatırlayanınız vadir, bir ara hotmail kotamızı 2 mb dan 250 mb a çıkartmak için ayarlar vardı, onları yapardık, yada yapmaya çalışırdık, bazıları becerirdi, bazıları yapamazdı. Neden bilmiyorum ama kotanın 1% ini bile kullanmazken neden biz daha fazla alan isterdik ? Belkide insan oğlununherzaman daha fazlasını istemesinden kaynaklanıyor. Yakında dünyamızı yeyip bitireceğimiz gibi bu his insan oğlunun nefsinden gelen bişey.

Hotmail’i dünyada 360 milyon kişi kullanıyor, bu sayının 20 milyonu Türkiyeden. İnternetle tanışan herkesin ilk önce başvurduğu hotmail su zamanlarda 2 milyar civarında dosya paylaşımının yapıldığı bir mecraya dönmüş durumda. Hatta bu sayının bazı kesimlerce sadece resim dosyası olduğunu gerçekten dosya paylaşım sayısının 2-3 katı olduğunu söyleyenler var. Ama çeşitlilik fazla, rakamlara fazla güvenmemek lazım. Belki hotmail msn üzerinden yapılan resim paylaşımlarınıda bu listeye katıyor olabilir.

Geçenlerde Hotmailin 15. yaş günüydü, ıyıkı doğdun hotmail, bir zamanların kahramanı. Belki hala öyledir..

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Hotmail ve 15. yaşgünü..” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.