Kategoriler
Günlük hayat iletişim Şair Sevgi ve Ask Dünyası Şiirler Videolar

Hoşçakal Ey Aşk – Hatice KUNDAKÇI [GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM]

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere sesiyle ve yüreğiyle çok büyük başarılara imza atan Hatice KUNDAKÇI hakkında bir şeyler karalamak istedim. Şans eseri rast geldiğim şiir videosunu dinlediğimde bu başarılarının gerçekten hakedildiğini gördüm. Sitemizde de bir çok şiir yürekli yazar arkadaşım var eminim beğenecekleri ve dinleyecekleri bir saair olarak göreceklerdir Hatice KUNDAKÇIyı.

Bugün dinlediğim Hoşçakal Ey Aşk şiirini seslendirdiği videoyuda yazıya ekliyorum. Sözlerinin yanında hatice arkadaşımdaki sesde gerçekten insanın yüreğine işliyor. Selçuk Erat arkadaşımın radyoda şiirsel anlatımına da biraz benzettiğim KUNDAKÇI İlerleyen zamanlarda çok daha büyük başarılara imza atacağa benziyor. Buradan Selçuk Erat Kardeşimede seslenmek istiyorum, imkanı olursa Hatice arkadaşımı radyo programına konuk olarak bağlayabilirse canlı olarak güzel sesinden bir şiir dinletmesini isteriz. Çok fazla konuyu dağıtmak istemiyorum, Bu konunun üzerinde Hoşçakal Ey Aşk isimli şiirinin kendisi tarafından seslendirilmiş halini izleyebilirler.

Yüzündeki Güzelliği kadar sesininde çok değerli olduğunu ve yumuşak, anlam dolu şiirleri ile insana huzur verdiğini yazdıktan sonra Hatice KUNDAKÇI hakkında küçük bir biyografik yazıyla bitirmek istiyorum.

Hatice KUNDAKÇI Kimdir? Hayatı hakkında kısa biyografik bilgiler:

Hatice KUNDAKÇI
Hatice KUNDAKÇI

28 Eylül 1990 yıllın da Kayseri’de doğdu. Altı yaşına kadar Kayseri’de büyüdü. Ailesiyle İstanbul’a geldiğinde, bir sene sonra eğitim öğretim hayatı başladı. İlk okulu, İlhami ertem İ.Ö.O’da bitirdi. Liseyi ,”Kadıköy İntaş lisesin’de” okudu. Hayatının en güzel cağını lise yıllarında gerçekleştirdi. Kendine güvenmeyi ve çalışarak her şeyi başarabileceğine inandı. Her girdiği sınıfta şiirleriyle konuşmak istedi ve hep öle oldu. Daha küçük yaşta şiirlerle yaşamaya başlayan şairin , en büyük hayali kendi kitabını çıkarmak olmuştu.

Lise ikide il genelinde düzenlenen Çanakkale ile ilgili şiir kompozisyon yarışmasına katıldı, fakat yazıları yetişmeyince sınıflar arası yarışmaya tabi tutuldu kompozisyon 2.si şiir dalının 1.si oldu.
Bu yıl(2009) Yedigün içecek firmasıyla , kral tv’nin ortaklaşa yürüttüğü yedigünyildizları yetenek yarışmasına katıldı. Şiirleriyle yarışan şair orada da büyük bir kitleye erişti. ve 4. lükle ayrıldı.
Şairin bu başarıları, hayallerine daha yakın olma konusunda güzel bir adım olmuştu. Lise hayatı 3 sene sürdü ve mezun oldu. Bu yıl “Doğuş Üniversitesi İç Mimarlık bölümünü %50 bursla kazandı.”

Ailesi ve öğretmenlerinin desteğiyle azmetti, hayaletti ve hiç pes etmedi. ve sonunda en büyük hayaline kavuştu…
Doksan altı sayfalık ,içerisinde aşkın saf halini ,ayrılık acından yanan kalplerin kokusunu alıcağınız, aşkı yaşayan çiftlerin sesini duyucağınız ,katıksız bir şiir kitabı çıkardı.”GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM” ŞİİR KİTABI.
Şairin şimdiki hayali , şiir kitabını bir çok kesime ulaştırmak,okuyucularıyla buluşturmak, olucak. Ve ilerde başarılı bir iç mimar olmak..

Gözyaşlarınızın Tebessümlerle son bulması dileğiyle..

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Hoşçakal Ey Aşk – Hatice KUNDAKÇI [GÖZYAŞLARIMDAKİ TEBESSÜM]” için 7 yanıt

Yorum olarakda belirmek istedim videosu gercekten cok guzel, sesi ve siirin anlami.. Harikasin Hadice, basarilarin ins daha buyuk kitlede kendini hissettirir..

yanılmıyorsam ali gündüz hocamızın yayınevinden çıktı kitabı. umarım başarılı olur.biz halen bir arpa boyu yol alamadık :))

şiirde biraz kararsızlık var… aşka isyan ettim mi diye soruyor? oysa şiir baştan sona isyan… güzl kardeşimi tebrik eder, kalemine sağlık derim…yolu açık olsun

hocam bu zamanda şiir yazmak çok kolay… çünkü şairlerin önünde çok şiir kitabı var. ve insanlar çok alıntı yapıyorlar. zamanında ben bile yaptım. bana hiç samimi gelmiyor şiir kitapları. ahmet telli, ahmet erhandan sonra aman aman bir şair üretemedi bu ülke, çünkü kimse sanatı ruhuyla nakışlayamıyor. oysa şair harfi bacağından tutup şiir yapabilmeli… ben şiir adına yapılanları çok samimi bulmuyorum.

ama türk edebiyatının yeni genç ruhlara, kalemşöerlere ihtiyacı olduğuna kesinlikle inanıyorum ve destekliyorum…

Benimde inandigim bir sey var aslinda, Insan yasami boyunca yasadiklariyla orantili olarak basariya bir adim daha fazla yaklasir. 100lerce siir kitabi okumak demek cok iyi sair olunacak demek degildir. Onemli olan cok sey yasamaktir, cok okumakta yararli ancak yasamak gercek duygulari biraz daha fazla on plana cikaraktir. Buda yapmacik olmayan, saf, gercek basarilari gelistirecektir.

Bu sebeple her saair ayni duygulara sahip degildir. Etkilenenleri kastetmiyorum, ses getiren ve farkli olanlari gozlemlemenizi isterim. Bu dunyada yasanmislik gercekten insani duygusal olarak etkiliyor, ve kagida dokerken, ritim olusturun bir muzik tinisi bile insanlarin icindeki gercek duygulari aciga cikartmaya yetiyor.

Belkide olabildigince dolu yasamali bu hayati, illa ask acisi cekmek gerekmiyor. Ben yazarken mutlaka muzik dinlerim, diger inandigim birseyde ruh’a iyi gelen muzigin icimizdeki gercek duygulari aciga cikarttigidir.

oyle bi yorum yazdimki yazasim geldi :) saygilar.

bana mı söylüyorsun tüm bunları :))) şairi bırak, hiçbir insan aynı duyguyla bezenmez…. ama doğru söylüyorsun, bazı başarıların olması için inanmak gerekir.

hocam sana birşey söyliyeyim… ne müzik dinle nede herhangi bir farklılık olsun. kendini kapat karanlık bir odaya mum ışığı altında bir yazı yaz, işte o zaman yazmaktan zevk alırsın! ama dene bunu… etkilenip yazmak kolay, önemli olan kişinin kendi yalnızlığından etkilenip yazmasıdır. bak ben 1997 yılından beri böyle yazıyorum…

senin kadar uzun yorum yazmıcam, kızcağızın konusunu dağıtıyoruz sanki he :))

mum isigina gerek yok emre, insan gozlerini kapattiginda guclu duygulara sahipse kendini 7 kat derinlikteki bir zindanda bile hissedebilir. Anlatmaya calistigim da buydu isde, gunclu duygulara sahip olmak herkese nail olmuyor, inanç meselesi birazda. Konuyu dagittigimiz yok, ortada bir bilgi paylasimi varsa eminim kendiside bundan etkilenecektir. Bi bakmissin senin onerini dinlemis, dunyanin en iyi sairlerinden oluvermis.

Bu sadece hatice icin gecerli degil, benim icinde, herkes icinde gecerli. Senin yorumun guzeldi, karanlikta mum isigi ornegin. Ancak herkes o sekilde yazamaz. Ben gencken evde muzik kolonlarini 2 kulagima dayar, son ses dinlerdim. Isde benim mabedim orasiydi. Nasilki senin tek mumluk zindanin var benimde zindanim orasiydi. Hayaller belki fazlasi iyi degildi ancak hayal kurmak insani dunyanin en mutlusu yapiyor. Isde ben yazilarimi orada yazmaya basladim, kafamda. Tek bir sorun var, oda her turden muzigi dinledigim icin bir yazi yazarken konu 1 ken 15 oluyor :D:D:D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.