Ana Sayfa Hayat üzerine Hayalimsin….

Hayalimsin….

5
Hayalimsin….

bir gün bir söz okudum. şöyle diyordu;”başlayıp da bitmeyen tek şey hayallerimizdir”

kulağa da akla da hoş geliyor.bu sonu olmayan bir dünya. sınırları,boyutları olmayan, gittiğin her yere taşıyabileceğin kocaman ama her yere sığan bir dünya.

bazen olanın hayalini kurarsın ,bazen de olmayanın,her türlü her şekilde.

belki de özgür olduğumuz tek yer hayallerimiz.

gerçek olabilme ihtimalini de unutmamak gerek.

şimdi bir hayal kur ,tam da bu nokta da şu satırları okuyan sana diyorum. şimdi şu satırları okurken bir hayal kur, bir hayat kur kendine.

olmak istediğin en iyi yerde ,en iyi halinle hayal et kendini.

bak, gördü mü özgürsün.

insan bazen hayal kurmaktan bile korkar.

korkma ,kur ,düşle ,ümit et ama ,tek kısa  bir yolu var bu işini vazgeçme. olabilme ihtimali olan hiç bir şeyden vazgeçme.

sana yaşanması zor hale getirilen dayatılan şu hayatta hiç bir şeyden vazgeçme. belki çok düşecek, yorulacak,dizlerin kanayacak,canın çok yanacak.

önemseme, boş verebilme ihtimalin her zaman olsun.

cepte bir joker gibi tut onu bir kenarda.

sonra bir gün bir bakmışsın hayalini kurmak da zorlandığın bir hayatın içindesin. öyle ya bunu da düşle.

kimsenin bilmesine de gerek yok.hayatta sadece kendin için bir şey yap ve düşle. bunu yaparken de suçlama kendini, belki gülecek belki de ağlayacaksın. ama ağlamaktan da korkma.

yaşadığın ,nefes aldığın şu deli gibi dönen dünya da bir bencillik de sen yap.kendin için bir hayal kur. kimseye bir şey deme sen o hayalinle sadece kendini mutlu et olur mu.

 

Önceki İçerik Maden İşçisi
Sonraki İçerik Azalan Verim Kanunu
Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

5 YORUMLAR

    • Mail göndermiştim ama okumadınız sanırım. Bir kural değil. Yazarlığa layık gördüklerimizin statüsünü yükseltiyoruz. Bununla beraber yazılarınızı yayına alabiliyorsunuz hemen incelemeye takılmadan ve bunun gibi bir çok yeni özelliğe kavuşuyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.