İstediğimiz herşeyi maddi gücümüz elverdiğince istediğimiz zaman parasını verip satın alabiliriz. Hiç düşündünüz mü parayla alamadığınız hayatınızda kaç şey vardır, sayıcak olursanız yada yüzeysel düşünüyorsanız birazda fazla maddiyatçıysanız hiçde birşey yok, herşeyi paran varsa alabilirsin diyebilirsiniz.

Düşünün, düşününce, en başta, amansız, bir hastalık ne kadar maddi gücünüz de olsa asla Allah müsade etmezse iyileşme şansınız yoktur. Demekki sağlık bir dereceyken satın alınamıyor. Herşeyiniz var, çok güzel bir eviniz, iyi bir işiniz, maddi gücünüz iyi fakat yine de mutlu olamıyorsunuz, sizi huzursuz eden eksik olan birşey var. Bunu hissediyorsunuz ama çözemiyorsunuz.

Düşünüyorsunuz bir boşluk, kalabalığın içinde kendinizi yalnız hissediyorsunuz ve bunun sevgisizlik olduğunu sizi gerçekten seven her koşulda hiçbir menfaat gözetmeden sizi siz olduğunuz için seven birinin olmadığını görüyorsunuz. Bu kadar imkanlarınıza rağmen böyle birisinin olmadığını görünce, çarşıya çıkıp sevgi satın alamayacağınızı anlıyorsunuz. Sizi seven birisi varsa çok sıkı sahiplenin çünkü dostların değeri paha biçilemez.

3 YORUMLAR

 1. değerin, kaybedildikten sonra anlaşılmasının verdiği ölçü hiç bir şeyle biçilemeyeceği gerçeğinin verdiği azap çok ama çok değerlidir. öyle ki bu ölçütlerle kazanılan değer kişiyi yok edecek kadar büyük olduğundan kişinin kendini başa döndürmesi olanaksızlığıyla sıfırlanmaktadır .
  bu yüzden aman dikkat edelim herşeye.
  sayın yiğit beyin dediklerini gözardı etmeden dünyanın ve yaşamın en pahalı vede satın alınamayacak olan sevgiyi içimizde yok etmeden yaşamayı öğrenelim ve de öğretelim
  yazınız için çok teşekkürler sn yiğit
  yüreğinize sağlık
  saygılarımla,
  arzu koç

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.