Sebastian sözleri - Yazılı Sebastian sözleri resimleri 736

Makyaj yapmanın inceliklerini iyi bilmek gerekir. Doğru uygulanmadığı takdirde hoş olmayan görüntülerle karşılaşıldığını hepimiz biliyoruz. Özellikle genç yaşlarda başlayan makyaj yapma merakı genelde hüsranla son bulur. Bunun sebebi de özenilen makyaj modellerini uygulamaya çalıştıkları halde bilmeleri gereken makyaj tekniklerini bilmemelidir. Çok genç yaşta makyaja başlanmasını önermiyoruz aslında çünkü küçük yaşta yanlış yollarla yapılan makyaj yüzünden ciltleri bir hayli zarar görüyor. Doğru makyajı uygulamak ve doğru teknikleri kullanmak en iyi sonucu elde etmenizi sağlar. Bu ipuçlarına bir göz atalım…

makyaj_resmi
Doğru Makyaj İçin İpuçları

– Herşeyden önce makyajı uygulamadan önce temiz bir cilde sahip olmanız gerekiyor. Bunun için makyaj yapmadan 15 20 dakika kadar önce cildinizi kullandığınız temizleme ürünü ile yıkayınız.

– İkinci adım makyajı cilde uygulamadan önce kesinlikle nemlendirici uygulamalısınız. Bu nemlendiricinin seçimini cildinizin yağlı ya da kuru bir cilt olmasına göre seçin. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz su bazlı bir nemlendirici almaya özen gösterin.

– Cildinizi makyaja hazır ve uygun hale getirdikten sonra, eğer sivilce gibi sorunlu bölgelere sahipseniz bu alanlara cilt renginize uygun tonlar da belkide bir ton koyu bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Kapatıcının renginin cildinize uyumlu olması gerçekten çok önemlidir.

– Kapatıcıyı gerekli bölgelere uyguladıktan sonra eğer fondöten kullanıyorsanız; yine cildinizin tonuna uygun renkli bir fondöten uygulamalısınız. Bunun çok önemli bir nokta olmasının sebebi ise genelde bayanların bu konu da fazlasıyla hata yapması ve yanlış renk seçimlerinde bulunmasıdır. Bunun sonunda kendi cilt renklerinden koyu ya da daha açık renkte fondötenler uygulayarak gerçekten kötü ve yapmacık bir görünüme ulaşırlar. Makyaj yapmanın püf noktalarından biride bunun tam tersi makyaj yapılmasına rağmen doğal bir görünüm elde edebilmektedir. Ağır makyajlarla cildinizi yormamalısınız.

– Fondötenin kalıcı olması için üzerine cilt renginize uygun tonlarda bir pudra ile fondöteni sabitlemelisiniz.

– Bu adımlardan sonra aslında geriye kalan basamaklar tamamen sizin doğru seçim yapmanıza kalmıştır. Eğer göz kapağınıza far uygulamak istiyorsanız bunu göz renginize uygun tonlardan seçmelisiniz. Farınızın üzerine ince bir kalem veya likit uygularsanız bu gözünüzün daha çok dikkat çekmesine yardımcı olacaktır.

– Rimel, size uygun renkte bir allık ve en sonda dudaklarınız da sade ve hoş duracak bir ruj makyajınızı tamamlamaya yetecektir.
Her bayan makyaj yapmayı çok sever ama bazı detayları gözden kaçırmamak ve kendinize uygun tonlarda renklerle makyaj yapmak makyajı doğru uygulamanıza yardımcı olacağı gibi güzel görünmenizede yardımcı olur.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.