Telefonuzun çalar saatinin çalmasıyla gün başlıyor.

Öncelikle hafiften gözlerinizi kaldırıyor hafifçe gerilme esneme hareketleri yapıyorsunuz. Hava aydınlık. Gözleriniz kısılıyor. Aklınızdan kısa bir düşünceyle 5 dakika daha geçiyor.

Ama işe gitmek lazım. Yatağınızdan doğruluyorsunuz yavaşça. Ayaklarınızı yere koyup terliklerinizi ayağınıza geçiriyorsunuz. Yataktan güç alıp ayağa kalkıyorsunuz. Ayaklaranızı sürttüre sürttüre isteksizce lavoboya doğru yürüyüşe geçiyorsunuz. Kapının kolunu aşağıya doğru çekip kapıyı açıyorsunuz.

Ve halen ilerliyorsunuz. Musluğu yukarı doğru kaldırıp. suyun akmasını sağlıyorsunuz. Önce bir eliniz sonra diğer elinizi uzatıp elleriniz ıslatıyorsunuz. Bir yandanda gözlerinizi ovuşturuyorsunuz. Sonrasında iki avcunuzun içine suyu doldurup yüzünüze doğru götürüyorsunuz. Bir kaç defa daha..

Ve elinizi havluya uzatıyorsunuz. Alıyor ve elinizi yüzünüzü siliyorsunuz. Ve tekrar odanızın yolunu tutuyorsunuz. Giysi dolabınızı açıp ne giysem diye düşünüyorsunuz. Ve seçtiklerinizi giyip bu sefer de mutfağa doğru ilerliyorsunuz. Eşiniz kahvaltınızı hazırlamış , günaydın diyip öpücük verip masaya oturuyorsunuz.

Kahvaltınızı yapıp evden çıkıyorsunuz. Şimdi de işe geç kalma derdi baş gösterdi. Hızlı adımlarla durağa doğru ilerliyorsunuz. Durağa ulaşınca aynı sizin gibi 20-30 kişinin otobüs beklediğini farkediyorsunuz.  İçinizden lanet olsun yine oturucak yer bulamıyacağım diye düşünürken otobüsünüz geliyor ve biniyorsunuz. Otobüs ana halterde yola çıkınca trafik yoğunluğu baş gösteriyor bu seferde. Hay aksi diyorsunuz ama bekliyorsunuz Beklerkende etrafınızdakileri inceliyorsunuz.. Derken 1 saat sonra işinize yakın olan durakta iniyorsunuz.

İşyerinizin kapısından girip çalışma arkadaşlarınıza günaydın derken patron geliyor ve bu saate kadar neredeydin diyor. E sizde haliyle patrona trafiği gösteriyor ve masanızın başınıza oturuyorsunuz.

Bilgisayarın düğmesine basıp açılmasını beklerken bir kahve istiyorsunuz iş yerinizdeki hizmetliden. Ve çalışmaya başlıyorsunuz. Bilgisayarda çizim yaparken veya muhasebe kayıtlarını girerken birde bakmıssınız öğle molası gelmiş. Yemeğe gidiyor ve yemek yiyorsunuz.eri yeniden çalımaya başlıyorsunuz.

İşinizden sıkıldığınız bir anda iş arkadaşlarınızdan biriyle muhabbet açıyor 5 – 10 dakika konuşuyor ve yeniden iş başı yapıyorsunuz. Çalış çalış derken birde bakmışsınız saat beş olmuş. İşten çıkıp eve doğru gidiyorsunuz.

Evdesiniz .Evde size eşiniz bir yorgunluk öpücüğüyle karşılıyor ve sofraya oturuyorsunuz. Yemeğinizi yiyor eşinize eline sağlık dedikten sonra dişlerinizi fırçalıyor  ve uzanıyorsunuz. Televizyonda kanallara baktıktan sonra yatıyor ve uyuyorsunuz.

Ve başka bir ayı gün daha. 365 tane böyle. İşte size az gelen bir günün uzunca özeti.

Sağlıkla kalın:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.