Miraç kandili mesajları - Resimli miraç kandili mesajları 40

iki gün önce her zaman duyduğumuz ,aslına bakıldığın da klasik olmayan ama aslında duymaya alıştığımız haberlerden biri daha geldi gündeme. beş canı daha kömür madeninde yitirdik. kulağa alışıla gelmiş gibi görünse de hala etkisi altında kalmış olmanın azda olsa vicdani rahatlığı içindeyim sanki.haberin hemen arkasında ahlanıp vahlandık dan sonra hemen akabinde normal hayatımıza geri döndük her birimiz değil mi ?

şimdi gelelim geride kalan ailelerin neler yaşadığını anlamaya çalışmaya.

3 dakikalığını da olsa kendimizi o ailelerden birini yerine koyalım.

her zamanki gibi sıcak yada bilemedik sabah ayazının yatağa vurduğu bir ürpertiyle uyandık yatağımızdan. geceden cayır cayır yanan soba sönmüş yerini temizlenmek üzere kömür ve odun küllerine bırakmış. o ürpertiyle uyandığımız yatağımızdan sabah çayımızdan iki yudum alıp düştük yollara. her sabah döner  yada dönemez düşüncesiyle geride bıraktığın ailenle helallik aldıktan sonra artık yerin kaç kat dibi olduğunu unuttuğun bir  madene iniyorsun. ve her zaman ki işler her zaman ki haller.

ama bu gün sanki bir başka. hani bir gün düşüncesini aklından geçirirdin ya. işte o gün tam da bu gün ama yinede habersizi yaşıyorsun o günü.

işin gücün tam ortasındasın. hep aklında olan ama aslında sanki hiç başına gelmeyecek bir şeyi yaşıyorsun.öyle bir an geliyor ki belki de o an hiç kendini düşünmüyor sadece seni bekleyen geride kalan ana ,baba,eş ,çocuk , kendinden çok onları düşündüğünü anlıyorsun .  her şey için çok geç olduğunu artık geri dönüş olmadığının farkındasın.

işte üç dakikan bitti.

artık hiç bir şeye sahip olmayan. sadece geride bir çok şey bırakıp giden bir cenazesin.

tekrar dan aslına dönersek. tüm bunları yaşamak için maden işçisi olman gerekmez değil mi?

hayat dediğin maden işçileriyle birbir değil mi? tarz farkıyla.

uyanıyoruz,yaşıyoruz,yiyor ,içiyor tekrar yaşadığımız mekana dönüyor sanki hiç bir zaman maden işçisi olmayacak gibi umursamıyoruz.

sonra bir gün…

gelelim geride kalanlara , bize bu haberi verenlere,duyduğumuz haberin gerisine.

her şey normal değil mi ?

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.