İhanet

6
İhanet

Konu başlığı olan ihanet::Kadının, erkeği yada erkeğin, kadını aldatması değil. Milletin vekilinin, milleti aldatmasıdır. Nasıl mı? Şöyle ki; Bizi kandırmak için bir sürü vaatlerde bulundular ve işin kötüsü kandırmayı başardılar.Bizim halkımız iyi niyetli sopasını arkasına saklayıp bir tebessüm atan herkese inanır. Ne yapsın öyle görmüş , öyle bilmiş.

Gelelim vaad-i seçime; İsim zikretmeyecem ama medyayı takip ediyorsanız hemen hemen bilirsiniz. Hepsi hemen hemen aynı. Özellikle mi seçiyorlar yoksa o koltuğa oturunca , o koltukta büyü varda o mu bozuyor bilmiyorum açıkcası.

Bazıları, her yıl 700 bin kişiye iş imkanı sunacaktı… İşe giren  varda benim mi haberim yok.Anayasa olsun dedi. Madem olacak neden yanaşmıyorsun yada hadi yapalım biz milletimize söz verdik demiyorsunuz. Geçici kadrolu öğretmenler kadro alacaktı ve birde Hilal kart vardı.

Bir diğeri ise, Anayasa dedi bu anayasa kisvesinde ne varsa sanki sihirli değnek gibi her gelen kullanıyor. Saymakla bitmiyor bu da , 800 bin kişiye istihdam sağlayacaktı. Dikkat edin o ne söylerse diğeri bir fazla söylüyor sanki açık artırma yapıyorlar yalanlarla.Bir gelişme var mı sanırım yok bilakis bazı iş yapmaya çalışan iyi niyetlilere de taş koymaya çalıştılar.

Bir başkası, 81 ile uçak seferi diyordu. Hala Niğde’ de uçak seferi yok. Herhalde bir 4 yıl daha bekleriz bu projenin hatırlanması için.30 yaş üstü üniversiteye sınavsız geçiş yapacaktı. Bu grub üniversiteye çok taktı. Sanki mezun ettiklerine iş vermiş gibi. Ha birde 250 üniversite… Yap bakayım boş binaları doldur halkı sonra nasıl olsa bi halt olmayacak. Ve çılgın proje; Kanalistanbul , harbiden ne oldu. Harbiden bayağı hayal kurmuştuk. İstanbul,  dünyanın zirve şehri olacaktı ne bilem bir sürü işci çalışacaktı vs….

Birde birisi var ki  o ayrı bir alem,dediler ki terörist başı serbest olsun zaten onun ipini bağlayan mı var. O talimatı dışarda vermese de nasıl olsa avukatları aracılığıyla talimatı veriyor.Birde efendiler demokratik özerlik istiyor. Böyle az para yiyorlar .Demokratik özerklik olsa da daha  fazla yeseler, dertleri o.Barış dediler ilk taşı onlar attı;Demokrasi dediler, ilk diktayı onlar yaptı.

Bu kimseler millete ihanet ettiler. Milletin vekili değilde, emperyalistlerin vekili adeta onların uşağı oldular. Çiftçinin vekili değil, kodamanların vekili oldu. Velhasıl bu halkı aldattılar.

6 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar, dikkat ediyorum yazım ve noktalamaya ama bazen gözden kaçıyor sizden özür dilerim. Bundan sonra yapmamaya çalışırım. Bu yazıda farklı ne vardı ki daha az okundu. Ayrıca Selçuk Bey ve Mert Bey’e teşekkür ederim olumlu geribildirimlerinden dolayı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.