Etkileyici ve özgün 225 Endüstriyel Tasarım örnekleri 205

Birazdan bahsedeceğim ilginç tedavi yöntemlerini okurken mideniz bulanırsa şimdiden özür dilerim.Merak mı ettiniz? Su aygırı , korktuk demi. Bu canlıların  terini, güneş koruyucu olarak kullanabilirsiniz.  Bu canlının terinde ne var ki, böyle ehemmiyetli?  Bu canlının   terinin içindeki kimyasal, mikroskopik yapılar; ışık moleküllerini dağıtıyor ve yanmamızı önlüyor.

Bir mide bulandırıcı daha, kurtçuklar. Daha önce sülüğün deva için kanı emdirildiğini duymuşsunuzdur.  Bu canlılar;  Sabunlara, antibakteriyel  özellik katsın diye sabunlarda kullanıyor.Baktığımızda  hayatımızın her karesinde hemen hemen bu tür canlıların mucizevi şifasına rastlamaktayız.

Karaböcek zehiri, evet yanlış duymadınız zehir. Bu canlının zehiri , belli dönemlerde  romatizma, iktidarsızlık,ve gut hastalığının  tedavisinde kullanılmış hala da kanser hücrelerini üremesini durdurmada kullanılıyor ve dövmesi olanlar, sizde dövmelerinizi silmek için kullanabilirsiniz. Zehirden deva demi. Tanrı isteyince zehirden deva da yapar, devayı zehirde yapar.

Bir hikaye anlatayım;Bir adam çevresine bakınmış, Rabbım demiş: Onu yarattın, bunu yarattın ve şu karafatmayı neden yarattın demiş. Kara Fatma diğer tabirle dışkı böceği.Gel zaman, git zaman adam hasta olmuş. Doktorlar gezmiş, derdine deva bulamamış. Ve birde halk şifacılarına gideyim demiş, gitmiş. Şifacı demişki: Sen, karafatmayı ezip suyunu içeçeksin. Ve adam anlamış hatasını.  Ben Tanrının işine karıştım, O da bana bu böceği; derdime deva yaptı, demiş. Ve adam, Tanrı’nın işine karışılmayacağını anlar, herşeyin bir sebebi olduğunu idrak eder. Bu kadarla sınırlı değil iğrenç devalar anlatmaya kalksam bir cilt dolusu yazmam icap eder.

Karides kabukları ile atardamar  kanamalarını 5 dk. durdurulabiliyor ve bizim motoru bozmamıza neden olan yani ishal olmamızın sebebi olan canlı;kancalı kurt.  Bu canlılar alerji tedavi yöntemi olarak kullanılıyor. Tabiki de bunlar gelişmiş ülkelerde.

Ve son olarak Bülent Ersoy’ un güzellik sırrı; cenin tedavisi. O midemizi bulandıran ceninler , deriyi yenileme özelliği nedeniyle her daim temiz ve güzel yüze sahip olabilmemizi sağlıyor.

3 YORUMLAR

  1. Konu cok guzel, hani anlatimda guzel ama bazi cumlelerde bence acele ettigin icin anlam bozuklugu olmus, yada tamamlanamamis. Boyle bir yazinin bence okuyucusu cok olackatir, tavsiyem tekrar uzerinden gecmen ve hatalrini duzeltmen. Gercekten guzel konu, hatda ekleyebiliyorsan yeni eklemelerde yap. boyle seyleri bence insanlarin bilmesi gerek. Ve merak edenlerinde azimsanmayacak duzeyde oldugunuda belirteyim :)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.