Kategoriler
Android ve haberler

Google I/O Etkinliği ile öne çıkanlar! [Google I/O 2014 – Keynote]

Android Wear

android wear 2
Yakın zamanda haberini yaptığım Android Wear, giyilebilir teknolojiyi bir üst kademeye çıkaracak olan yeni android sürümü olarak hayatımıza girmeye başlıyor. Bu android sürümünü kullanan telefonlarda bugün on sipariş alınmak üzere google storede yerini alacak. Samsung Gear Live, LG Android Wear onsiparişe çıkacak ilk ürünlerden olacak.

Android Wear ile ilgili daha fazla ve detaylı bilgiye Türkçe olarak buradan ulaşabilirsiniz.


Android TV

Android TV
Uzun zaman önce android’in televizyonlarda da kullanılması gerektiğini hatda bir kaç büyük türk firmasına twit ile iğnelediğim olay bu etkinlikte on plana çıktı ve bir çok teknoloji firması ürettikleri televizyonlarda Android TV kullanacaklarını belirttiler. Android tv ayrıca Google play deki uygulama ve içeriklere direk olarak erişime sahip olacak. Buda TV nizi geliştirebileceğiniz anlamına geliyor :)


Androit Auto

Screen-Shot-2014-06-25-at-20.19.28-700x346
Android in yolcu ve şoförler için geliştirilen versiyonu diyebiliriz. Yol boyunca bir çok konuda kişiselleştirilebilir ve şoförlerin işini kolaylaştıran bir çok özellikle önplana çıkıyor. Navigasyon, iletişim, müzik ve daha bir çok şey. Android Auto SDK yakın zamanda geliştiricilere sunulacak.


Android’in yeni sürümü L de görücüye çıktı [Android L]

Android L
Bir çok alanda kullanıcının işini kolaylaştıran ve arayüzünde iyileştirmeler ile gelen Android L sürümüde görücüye çıkan uygulamalardan. Bu sürüm ile gelen arayüze ise “Material” ismi verilmiş.

Android geliştiricileri için farklı ekran boyutlarındaki zorluklar ve problemler bu sürümde (L) giderilmiş görünüyor. Chrome ile material arayüzü birleştirilerek akıllı ara tasarım olan “Material Design” de duyuruldu.


Google I/O 2014 – Keynote – Etkinliğin tamamını izlemek isteyenler aşağıdaki videoyu takip edebilirler


Yararlanabileceğiniz kaynaklar

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Google I/O Etkinliği ile öne çıkanlar! [Google I/O 2014 – Keynote]” için 4 yanıt

Artık uyuz olmaya başladım bu yıllık yapılan bir birleri ile aşık atma yarışlarına :)
Eskiden bu işlem yapılınca cidden sağlam bir teknoloji veya ürün tanıtılırdı artık bu durumdan çıkıp biz ios a bunuda ekliyoruz. Yok biz android ile bunu yapıyoruz. Yok google glas la uzayı izlicez. Walla nevrim döndü. Durmadan akıllı telefonlara sürüm ekleyip duruyorlar ama sürümler hiç bir zaman stabil çalışmıyor.
Eee ne oldu yeni yıl geldi ios yeni sürüm çıkarıomuş 4.3 ü bırakın geçnler o halde 4.4 için yeni sürüm hazırlayın orada bunları uygularız. Aldığımız hiç bir elektronik ürün 2 yılı geçemicek duruma geldi artık. En son android galaxy s3 e bundan sonraki sürümleri vermicegini duyurdu. Daha 2 sene anca oluyor bu telefon çıkalı ben kullanmak istiyorum ee sürüm gelmiyo cihaz kasmaya başladı hadi değiştirelim.
Konuyu çok mu sapıttım bilmiyorum ama çok can sıkıcı bir durum bu benim gözümde.
Android için uygulama geliştirmeye başlıyorum 9000 adet farklı cihaz var 15 üzerinde api var.
Son sürüm de sorun çıkmazken 2 sürüm altında yok ekran hatası veriyor yok başka sorunlar veriyor. Bu açıdan bakan yok. Sadece Bu organizasyonlar artık bakın biz ölmedik televizyon yapıyoruz. Gözlük yapıyoruz yok yeni bir dil ürettik oyun yazmak için diye diger şirketlerle aşık yarışma halini aldı ve sıkıcı olmaya başladı.
Eski etkinlik videolarını izleyin aradaki farkı rahatlıkça anlıyacaksınız.
Bu yorumu okuyup sonuna kadar dayanan çıkarsa şimdiden teşekkürler :D
İçin dolmuş benim ya ben bu konuda bir yazı yazsam iyidi.
Hala susmucam ben selametle..

Valla sonuna kadar okudum cunku daha baslarken bile fikirlerimizin ayni oldugunu gordum. ok dogru bir noktaya ayak bastin usta tebrikler. Tek bir nokta var 2 yil degil 1 yil teknolojinin omru, cunku her sene yeni versiyon yeni model cikariliyor ve bu yuzden ben telefon almiyorum :D Hos yazmak icin guzelde bir konu, senin icinde cok birikmis var, senin kadar tecrubem olmadigi icin sirayi sana birakiyorum ve yakin zamanda teknoloji firmalarini adam edecek bir yazi bekliyoruz :D

Benim 2 yıldan kastım en azından 2 yıl telefona güncelleme sunuyorlar ondan sonra hadi sana artık yeni sürüm yok yeni bir cihaz al diyorlar :)
Yoksa ömür den bakarsak 1 yılı bile bulmaz selçuk hocam hiç sorma.
Aynen içim fena dolu :) İnşallah şu önümüzdeki günlerde içimdekileri dökecek bir yazı çıkarmaya çalışayımda. Pek bizi ipleyip adam olucak firma olucagını sanmıyorum :)
Ya onlara uyacaksın yada uyacaksın tek ama tek çıkar yol bu ne yazıkki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.