Kategoriler
Google Adsense

Google adsense ve Duyarlı reklam birimleri

Gelisen teknolojiler ile tarayici duyarli tasarimlarinda gelismesiyle google adsense reklamlari sorun olmaya baslamisti. Cunku tarayici kuculdugunda tasarim kuculuyor ancak reklam boyu ayni kaldigi icin tasmalar oluyor, goruntu bozukluguna neden oluyordu.

Google adsense‘nin bu ozelligini bugun farkettim ve kullandim. Tam kelime ile harika otesi ve tam benim gibi duyarli tasarim hastasi insanlara hitap ediyor. Tasarimi bozmuyor, bunun yaninda akilli telafonlardan girildiginde de reklamlar ona gore kuculuyor.

Mantik: reklami koydugunuz alanin kabuk yani bir ust bolumundeki html etiketini referans almasi ve buna gore reklam birimini optimize etmesi.

Uzun uzadiya anlatmayacagim, google adsensenin yardim sayfalarina link verecegim. Ondan once belirtmek isterimki sitenizin duyarli bir tasarim ile kodlanmis olmasi gerekiyor, ornek: twitter bootstrap uygulamasi.

Detayli bilgi icin buraya bakabilirsiniz: Duyarlı reklam birimleri hakkında

Kolayca duyarli adsense reklamlari olusturmak icinde bu konuyu takip edebilirsiniz: Duyarlı reklam birimi oluşturma

Yazar selçuk KILIÇ

Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur.Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur - Konfüçyüs - Yazilarimi artik kuaza da yayinliyorum (zamanim oldukca) :)

“Google adsense ve Duyarlı reklam birimleri” için 10 yanıt

teşekkürler selçuk hocam başka projelerimde ayarlamalarla yapmıştım ama sizin api script i için hiç bişeye gerek yok direk panelden duyarlı reklam alınca işliyor :D

Duyarlı temalar son senelerde çok revaşta çünkü mobil için ayrı bir düzenlemeye gerek kalmıyor. Onun dışında Bootstrap zaten estetik çok güzel temalar çıkıyor ortaya.

Usta gözden kacirdigim bir konuya el atmissin.Sitemde sol tarafda 160 ebatinda reklam koyuyordum yaziyi okumak isteyen kisiler konuyu okumak yerine tasan kocaman bir reklam ile karsilasiyorlardi.Yazindan sonra hemen deniyorum kolay gelsin.

Google adsense yayıncısı olan, özellikle başlangıç seviyesindeki blogger veya web site sahipleri için mobilden gelen kullanıcılar ihmal ediliyordu. Artık mobil kullanıcılar, konvansiyonel web kullanıcılarına yaklaşmak üzere, hatta bazı kategorilerde mobilden sitelere erişenlerin sayısı, standart tarayıcı kullananların çok üzerinde. O nedenle adsense reklam yerleşimi her platformdan ulaşan ziyaretçilere göre optimize edilerek, gelir modeli yükseltilmeli.
O nedenle ayrı bir subdomainde mobil site yerine, duyarlı(responsive) bir tema ile reklam yerleşimi ve site gezilebilirliği optimize edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.