Kategoriler
Dünya ülkeleri Genel Konular Güncel Haberler Günün Tarihi Toplumsal Konular Türkiye üzerine

Global Kriz ve Kül Bulutları

Değerli Okurlarım,

2008 ve 2009 Sezonlarında çok kötü bir dönem geçiren Turizm Sektörü, 2010 sezonunun gelişiyle beraber umutlanmışken, geçtiğimiz günlerde İzlanda’da meydana gelen volkanik patlamanın yarattığı kül bulutlarının sonucunda neredeyse tüm Avrupa’daki uçuşların iptal olması bu umutlu bekleyişi şimdilik suya düşürdü.

Nisan Ayının başlaması ile beraber Türkiye’ye akın eden, çoğunluğunu İngilizlerin oluşturduğu turistler, ülkelerine zamanında geri dönemeyince, birçoğu çalışmakta olduğu iş yerleri ile problem yaşadı.

Bodrum Yarımadasında, 2005 – 2006 yıllarındaki emlak satış furyasında bölgeden çok sayıda konut alan İngiliz Vatandaşları, Global krizin etkileri ile bu konutları aldıklarından çok düşük fiyatlara satmaya başlamaları, gayrimenkul piyasasında da fiyatların önemli oranda düşmesine sebep olmuştu. Fiyatları düşen bu konutları şu anda Türk alıcılar çok uygun koşullarda satın alıyorlar.

İşte bu konutların bir zamanlar sahibi olan, ama finansal zorluklar nedeni ile satmak zorunda kalan İngiliz vatandaşları, bir türlü kopamadıkları Bodrum Yarımadası’na bu kez otel müşterisi olarak tatile geldiler, ama Volkan patlaması patlak verince, bu sefer de ülkelerine zamanında dönemeyerek ikinci bir darbe yediler. Şimdi Türkiye’de uçuşların iptal olması nedeni ile mahsur kalan İngiliz turistler işlerini kaybetme korkusu yaşıyorlar

Umarım bu gelişme çok parlak geçmesi beklenen 2010 Turizm ve Emlak Sezonunun gidişatını etkilemez.

Yeniden Görüşmek Dileğiyle,

A.Kağan YILDIRIM Pozitif Gayrimenkul

“Global Kriz ve Kül Bulutları” için 3 yanıt

ee dünyanın en mert insanlarının oturduğu yerden toprak almak ingilizlerin neyine? pahalıya alıp, ucuza satmalarına sevindim :))

turizmi etkleyeceğini sanmıyorum. aksine daha faydası olur o yanardağın! millet kaçığ, daha temiz nefis almak için ülkemize gelr.

sevgilerle dost…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.