Bende olmadığı kesin ama genede korkuyorum.Olsa olsa Genelkurmay Başkanının amiri olan , Cumhurbaşkanında olmalıdır.

Nerede ise TSK’ yı bitirdik, halkın gözünde sıfır oldu.Eskiden asker deyince şeref duyardık hep korku ile gurur arasında yaşardık. Bunu yapanlar bilinçli yaparak halka çok sevdiğimiz ordumuzu kötü gösterdiler.

Aslında hukuk açısından güzel bir olay kişilerin makamı ne olursa olsun yargılanması bu sosyalist bir devlet olmaya başladığımızın kanıtıdır.Bir çoban yargılanıyorsa , devletin en tepesindeki cumhurbaşkanı da yargılansın demi.

Birde eski bir Genelkurmay Başkanına terörist yaftası yapılıyor. Harbiden gönlümüz el veriyor mu  benimki elvermiyor arkadaşlar.  Yıllarca terörle mücadele eden birine bu laf çok ağır bir ithamdır.Bu o kişi için idamdır. Bu adamın idamını verin daha iyidir.Biz ki dağdaki çapulcuyu alkışlarla karşıladık  ve onlara af yolunu açtık. Terör lafını bile kullanmamaya özen gösterdik.

Şimdi Başbuğ mu daha terörist yoksa Karayılan mı onu tartışalım. Bazılarınızdan Başbuğ der gibi, duyuyorum ama olsun kim olursa olsun fakat çizgilerimiz kesin olmasın tam eğri ile yarı eğriyi ayırt edelim.  Zaten yapmak istese o darbe denilen  olayı , yapardı. Adam koskoca Genelkurmay Başkanı idi.Askerlik yapanlar bilir komutanın ağzından çıkan her söz emir telakki edilir , sorgulanmaz. Öl dese öleceksin başka çıkarı yoktur.

Dikkatinizi bir şey çekti mi bilmem  ama bir sindirme, geriye adım attırma politikası var.Bizden olmayanları ötekileştiriyoruz ,damgalıyoruz.Ah bu ön yargılar.Keşke Evren Paşa şu lanet olası darbeyi yapmasaydı.Şimdi internet sitesi kursalar, darbe teşebbüsü;Günlük yazsalar , darbe teşebbüsü.Benim de aklımda değişik fikirler var. Aman! Dikkat edeyim yazmayım yoksa çok sevdiğim vatanımda hain olur sonunda intihar etmek zorunda kalırım. Çünkü ben PKK militanlarıyla aynı suçu kabullenemem , kabul etmem.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.