İğneleyici Sözler - Resimli iğneleyici Sözler 15

Sevinelim mi yoksa üzülelim mi bende karar veremedim aynen sizin gibi.Bazılarımızın içten niye diye bir iç çektiğini hisseder gibiyim.Ama merak etmeyin fazla meraklandırmayacağım sizleri.
Benim bahsedeceğim dünkü resmi gazetede yayınlanan kılık kıyafet yönetmeliği ile ilgili.Bu konu bazı öğrenciler için sevindirici olabilir ya bazıları için ne anlama geliyor hiç düşündünüz mü?
Eğitim felsefesi okuyanlar bilirler eğitimde tek tip kıyafet lüzumu öğrenciler arasında sınıf farklılığını örtbas etmek içindir.Eğer bunun önlemini almazsan sosyolojik sorunlar doğurur.
Dünkü resmi gazeteye göre 1981 yılından beri uygulanmakta olan bir yönetmelik kaldırıldı.Herkes artık istediği kıyafetle gidecek ama bir şart var,vücut hatlarını belli eden;şort, tayt, kısa pantolon ,kolsuz gömlek ve kolsuz tişört giyemeyecek.
Ya yaptınız bari tam yapın demi.Herkes istediği gibi giyinsin isterse çıplak isterse çarşafla gelsin hatta bıyık ve sakalda serbest olsun.Ama maalesef bu yönetmeliği kaldıranlar iş yapmak değil niyetleri tribüne oynamaktır.
Acaba durumu olmayan öğrencilerimizi hiç düşündünüz mü bir okul kıyafetinden başka kıyafeti olmayanları.Hiç düşündünüz mü psikolojisi altüst olup gariban kompleksine girebileceğini. Tabiki ben boşa kürek çekiyorum tok açın halinden ne anlar demi.Siz robert kolejlerinde, Galatasaray liselerinde okutuyorsunuz öyle bir sorununuz yoktur.Zaman yaklaşıyor gene bunları anlatıp oy peşine düşeceksiniz.Aslında biz layığız ki bu yönetime iki kişiden biri evet diyor size.
Bir söz vardır siz nasılsanız öyle yönetilirsiniz diye .Ben karar veremedim buyurun siz karar verin ne yapalım;üzülelim mi yoksa sevinelim mi?Gene olan durumu zayıf olan genç dimağlara olacak.Zaten alıştılar eğitimi yap-boz tahtası yapmaya.
Dünyanın neresinde var eğitim bakanı değişince eğitim politikası onunla birlikte değişen. Varsa bir ülke söyleyin bana da .Biz böyle olursak sittin sene süper güç olamayacağız. Süper gücü bırak gerileme sekte bari.
Boş verin bunlar böyle gelmiş böyle giderler.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.