Ana Sayfa Genel Konular Okullarda kıyafet şartı kalmalı…

Okullarda kıyafet şartı kalmalı…

0
Evet ilk makalemde bulusuyoruz ve size bazı konuları acıklıycam. Okullarda belkide en fazla kıyafet kuralının olmamasını istiyen ögrncilerimizdir. Ama bukadar düşüncesiz davranmak bazı sorunların olmasına neden olabiilyor. Mesela devlet okullarındaki karma eğitim modeli ve bu modelde oluşan zengin-fakir birleşmesi, elbette herkesin serbest kıyafet istemelerinin nedenlerinden biride spor ayakkabı ve spor tarzda giyinmek ve kızlara hem yakışıp hemde bir nevi hava atmadır. Peki ya ülkemin emekçi kesiminin cocukları yada dogulu 7 kardeşli ve tek odalı evleridne yaşayan halkım , biliyoruzki  Türkiyede e dünyada burjuva toplum hayatı ve dünyayı kendilerinin isteği gibi çizmek isterler, sadece kendileri vardır ve sadece kendi düşünüşleri vardır. Bunu her zengin toplumda görebiliriz mesela; Roma İmparatorlugu vs.
Yani diyeceim şudurki ülkemizde refah ve huzur sağlamak istiyorsak böyle kıyafet ile ilgili tutumdan vazgeçmeliyiz, bu vazgeçişi kendi at gözlüklerinizle dünyaya bakışınız değil, ülkemizin 4 de 3 ünün  yoksullukla yaşadıgı ortamı göz önün alarak, son sözlerimi AHMET KAYA nın bir mısrasıyla bitiriyorum.
sordum birgün suphiye
söylediklerini niye anlamıyorum diye
bildiklerini dedi yüzleştir hayatla
ve sınamaktan korkma
doğruyla yanlışı ozaman anlayabilirsin
ve onu anlıyabilirsin

Evet ilk makalemde bulusuyoruz ve size bazı konuları acıklıycam. Okullarda belkide en fazla kıyafet kuralının olmamasını istiyen ögrncilerimizdir. Ama bukadar düşüncesiz davranmak bazı sorunların olmasına neden olabiilyor. Mesela devlet okullarındaki karma eğitim modeli ve bu modelde oluşan zengin-fakir birleşmesi, elbette herkesin serbest kıyafet istemelerinin nedenlerinden biride spor ayakkabı ve spor tarzda giyinmek ve kızlara hem yakışıp hemde bir nevi hava atmadır. Peki ya ülkemin emekçi kesiminin cocukları yada dogulu 7 kardeşli ve tek odalı evleridne yaşayan halkım , biliyoruzki  Türkiyede e dünyada burjuva toplum hayatı ve dünyayı kendilerinin isteği gibi çizmek isterler, sadece kendileri vardır ve sadece kendi düşünüşleri vardır. Bunu her zengin toplumda görebiliriz mesela; Roma İmparatorlugu vs. Yani diyeceim şudurki ülkemizde refah ve huzur sağlamak istiyorsak böyle kıyafet ile ilgili tutumdan vazgeçmeliyiz, bu vazgeçişi kendi at gözlüklerinizle dünyaya bakışınız değil, ülkemizin 4 de 3 ünün  yoksullukla yaşadıgı ortamı göz önün alarak, son sözlerimi AHMET KAYA nın bir mısrasıyla bitiriyorum.
sordum birgün suphiye söylediklerini niye anlamıyorum diyebildiklerini dedi yüzleştir hayatlave sınamaktan korkma doğruyla yanlışı ozaman anlayabilirsinve onu anlıyabilirsin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.