MUTLULUK

2

Ömrümüz su gibi akarken gözümüzün önünden bazen sadece izlemek gelir elimizden.Yaşananlara üzülüp durumumuza el koymaya çalışırız ama nafile…Saatlerimiz günlerimiz boşa geçer bir anda.Zaman bu ne telafisi var ne de tekrarı…Zaman ilerledikçe kaçmak isteriz bu stresin içinden,kimsenin bizi anlamadığını düşünürüz.Başımız ağrır ancak aldırmayız.Bir çığlık atarız,sesimiz yankılanır boş odalarda…Aslında birilerine ihtiyacımız vardır derdimizi anlatacak.Tam da bu sırada yalnız olduğumuz bütün çıplaklığıyla ortadadır.Derin bir nefes aldıktan sonra düşünürüz ” iyi günde yanımda olanlar şimdi neredeler ? ” … Yapacak  hiçbir şey gelmez elimizden,olanlara katlanırsınız.Böyle durumlarda sorarız kendimizde ”neden böyleyim?”… İşte yaptığımız en büyük hatadır bu…Hayat bir mutluluk oyunudur kazanmak için strese kapılmak değil elindeki ile yetinmek gereklidir.düştüm demek yerine bacakların olduğu için şükret mesela … Neden yanımda değiller deme ”neden yanlarında değilim ” diye sor kendine.Mutluluk anında elde edilecek bir şey değil ki … Mutluluk seni bulmuyorsa sen mutluluğu bul.elindekinin değerini bil … Mutluluk sende saklı bırak da kendini göstersin… :)

Önceki İçerik Müslümanlar İçin Birlik Vakti
Sonraki İçerik Eşek Gözlüm
Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.