Malum bazı öğrenci arkadaşlarımız seneye 2014 sınava girecekler tabi bende gireceğim. Bu konu başlığı altında bulunan YGS adaylarına tavsiyelerde bulunmak için bir kaç bir şey yazmak istiyorum ama önce bir kaç şey yazmak istiyorum.Her yıl bir önceki yıla göre başvuru sayısı artan YGS sınavına tahminim bu yıl 1.900.000 kadar çıkar 2013’te bu rakamlara yaklaşmıştı.Tüm öğrencilerin sınav kaygısı başladı zaten YGS kalkıyor söylentileri işleri çığlığından çıkarıyor.Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, YGS yerine, yılda dört sınava girme hakkı tanıyacak yeni sistemin 2014’te başlatılacağını açıkladı.Artık değişen sınavlardan ve değişecek korkusundan sınava doğru düzgün çalışmıyoruz bunu da sınavda görüyoruz.
Ben geçen haftadan itibaren dershaneye başlayarak sınav maratonuna başladım.Benle beraber birçok kişi sınavlara çalışmaya başladı.Bu son yılımız ve inanın zaman çok hızlı geçiyor ve sınava 1 ay kalasıya çalışırım diyenler için hiçte kolay olmayacak.Belki bir çoğumuz daha 7 ay filan var diyebilirler ama inanın zaman haddinden hızlı geçiyor sanki.Bana göre ben bile geç kaldım çalışmaya…
Neyse uzatmak istemiyorum gelelim sınava nasıl konsantre olunarak çalışılır yardımcı olmak istiyorum:
Öncelikle telefon kullanıyorsanız ya tamamen bırakın yada özelliği fazla olmayan telefon kullanmaya çalışın bir alo! desin yeter hesabı.
Sanal alemde fazla hatta hiç dolaşmayın!
Muhakkak kendinize ait bir çalışma odası ayırmanız gerekli,
Eğer imkanınız varsa okul dışından da ders almaya çalışın (dershane,özel ders v.b)
YGS’de çıkma yüzdesi yüksek olan konular araştırılmalıdır. Bu konular analiz edilip bu konularda daha önce sınavlarda çıkmış sorular bulunmalıdır.
Sürekli test çözülmeli.
2014 YGS konularını yazmak isterdim ancak yazım uzun olsun istemiyorum ÖSYM’nin sayfasından girip kendiniz baksanız daha iyi olur diye düşünüyorum.Önerim çok ancak bunları yaparsanız yeterli olur diye düşünüyorum.Ben gideyim de biraz ders çalışayım sınavda herkese ve kendime bol şans….Bir daha ki yazım da buluşmak dileği ile….

2 YORUMLAR

  1. Evet vakit su gibi geçmekte Mikail insanoğlu ne kadar farkında olmasa da …. ama bize verilen fırsatlar onları iyi değerlendirirsek belki bir gün bi yerlerde buluruz kendimizi … :) eline diline sağlık bu arada genç makaleci

  2. öncelikle teşekkür ederim genç okuyucum zehra! Evet hayatımıza verilen o kadar çok fırsat var ki bir çoğunun farkında değiliz.Eğer farkında olursak bir gün bir yerde muhakkak mükafatını alırız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.