2012-2013 eğitim öğretim yılı bu günden itibaren bitti ve yaklaşık 8 ay eğitim gören öğrenciler bu yorgunluğu yaz tatilinde atacak.Bu gün Türkiye’nin dört bir yanında eğitim gören 17 milyon öğrenci karne heyecanı yaşadı.Bu 17 milyonun içerisinde bende varım.Evet karnemi aldım ve içimde buruk bir sevinç var çünkü okulda çoğu arkadaşımla 3 ay boyunca görüşemeye bilirim.Öğretmenlerimi görmeyeceğim yani anlayacağınız okulu değilde ortamı çok özleyeceğim gibi me geliyor.
Bazılarımız kötü notlar getirdik bazılarımız orta halli bazılarımız ise takdir teşekkür belgesi aldı.Ama hepside 3 aylık tatile girdi bu işin en motive eden yönü de bu olsa gerek… Ve eminim iyi not getirenler bu hafta sonu ailesi ile çarşıya pazara çıkıp en güzel hediyeleri almak isteyecekler.Ve yarından itibaren hatta pazartesinden itibaren 90 günlük uzun bir tatil biz öğrencileri bekliyor.Bu tatili nasıl değerlendirebiliriz acaba bir işte çalışarak mı?veya tatile giderek mi?yoksa gelecek yıl yapılacak olan sınava hazırlanarak mı?En iyisi bir yaz okula gidip tatilin tadını çıkartmak daha iyi olur.Ben ise lise 4. sınıfa geçmenin mutluluğu ve üzüntüsü ile tatili mi bir iş yerinde çalışarak geçireceğim tabi arada zaman bulursam ağustos ayında tatil planım var.
2013-2014 eğitim-öğretim yılında, ilk zil 16 Eylül Pazartesi günü çalacak. Anaokulu ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri 9 Eylül’den 13 Eylül’e kadar “uyum programı”na alınacak. Birinci yarı yıl 24 Ocak 2014’te sona erecek. Yarı yıl tatili, 27 Ocak-7 Şubat 2014’te yapılacak. İkinci dönemin ilk dersi 10 Şubat’ta görülecek. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı, 13 Haziran’da tamamlanacak. Bu eğitim yılında başarısız olan arkadaşlara yeni eğitim yılında başarılar dilerken,başarılı olanlarında başarısını daha üst seviyeye çıkartmasını temenni ediyorum.Unutmayın ki ”Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır.”

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.