Sevmek;

Görmek mi? Dokunmak, koklamak, sevmek bu mu ? Görmeden olmaz mı bu iş ? Aşk gözlerde biter derler. Körler aşık olabiliyor ama ? Koku almayanlarda oluyor.

Hem biz Rasul’u de görmeden sevmedik mi?

Ama gözler bir başkadır. Eğer gözleriyle gözlerin göz göze geliyorsa ve geldiğinde gözleri gülüyorsa .. Gözlerini de kör etseler , hafızanı da silseler unutamazsın o gözleri.

Kalp sadece kan pompalarmış(!) asla;

Kalp; sever

Kalp; özler

Kalp; acır, ağrır, yorar. Karşı koyamazsın. Belki göremezsin onu. Ama hep seversin. Hem; her gece onunla olursun aslında. Çünkü insan rüyasında sevdiğini görür. Özlem gidersin diye gösterir belki de Rabb’im ?

Sevenler bilir; rüyadayken onun rüya olduğunu, uyanacağını. Ama yine de  o an mutlu olmaya çalışır. İnsan bu; kendini avutmak için sürekli bir şeyler arar. Geçmişle bile ..

Peki hiç dokunmadan, konuşmadan, karşılıksız sevdiniz mi? Uzaktanda olsa onu görmek için dua ettiniz mi? Onu gördüğünüz yerleri yıktıklarında saatlerce ağladınız mı ?Kimse görmeden, sessizce. Bazen,

İnsan aşkı kötüdür, imtihanın olur anlayamazsın. İsyana sürükler. Hayattan keser-Allah korusun- bazen de,

İnsan aşkı iyidir. İmtihan dersin, dua edersin. Allah’ yaklaşır, dua edersin. Aşkı sokaklarda değil, secdelerde ararsın.

İnsan aşkı saçmadır. Ama vazgeçilmez, engellenemezdir.

İnsan aşkı karşılıklı olunca güzeldir

İnsan aşkı; Rasul’e olduğunda

Aşk ise ALLAH’a olduğunda güzeldir vesselam.. займ наличными с 18 лет

6 YORUMLAR

  1. Yazının vesselamla bitmesi ayrı hoşuma gitti :D
    Eleştiri yapcak olursam ise, kimse kızmasın bence verilmek istenen mesaj çok basit herkesten duyabilceğimiz şey beşeri değilde ilahi aşk. Anlatım güzel ama.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.