Ana Sayfa Genel Konular Hoş geldin Ya Şehri Ramazan..

Hoş geldin Ya Şehri Ramazan..

0

Evet heyecanla beklediğimiz o mübarek ay ramazan ayına da kavuştuk, şükürler olsun bizi kavuşturan rabbimize…Yarın sahurla ilk orucumuza kalkacak ve “Allah’ım senin rızan için oruç tutacağım diyerek niyet edeceğiz.Bolluğun bereketin,sevgini,birlik ve beraberliğin bir arada olduğu, cehennem kapılarının kapandığı ve zenginin de fakirinde aynı seviye ye geldiği bu mübarek aylarda Allah’ım bizlere rahatlıkla oruç tutmayı nasip etsin inşallah…
Malum oruç yine sıcak yaz günlerine geldi ve hali ile oruç tutmakta zorlanacağız.Sıcak hava ve 16 saate varan oruç, bizim hayatımızın daha düzenli olmasını, planlı yaşamayı, sabrı, tefekkürü öğretecek. Bazılarımız işini bahane edecek,bazıları hastalığını bahane edecek,bazıları ise dayanamıyorum diyecek en nihayetin de orucu tutmayacak.Hepsine saygımız var ancak bir yere kadar tamam orucu tutmuyorsun bari bunu belli etmemeye çalış ki oruç tutanlara da engel olma. Nasıl ben sana saygı gösteriyorsam sende bana ve tüm oruçlu olan kardeşlerine saygı göstermek mecburiyetindesin öyle çarşılara pazarlara çıkıp da ortalık yerde yiyip içmeyeceksin.Ne yapıyorsan oruç tutanlara görünmeden yapacaksın. Haa unutmadan hasta olduğu zaman sigara içip de orucu tutmamak için bahane arıyorsun ya… Hani sorulduğu zaman doktor bana oruç tutmanın zarar verebileceğini söyledi diye orucu tutmuyorsun ya ne diyeyim sana bu doktorların her dediğini yapsaydık bu kadar hasta olmazdı belki.Doktor sana sigarada içme zararlı diyor.Neyin kafasını yaşıyorsun sen…Neyse belki biraz fazla eleştirdim ama ne yapayım ben kimi zaman zor şartlar altında çalışıyorum ama oruç tutamam da demiyorum bu yüzden oruç tutmayanları görünce ister istemez rahatsızlık duyuyorum onlara karşı hep bir tepki besliyorum içimde…
Allahım bu sıcak havada oruç tutmaya dayanan tüm kullarına yardım etsin ve sonunda mübarek ”Ramazan Bayramı’na ”ulaştırmayı nasip etsin. Çevreniz de görmüş duymuş veya yaşamışsınızdır geçen yıl ramazan ayında beraber oruç tuttuğunuz insan belki bu ramazan da aranız da olmayacaktır.Onların mekanını cennet olmasını dilerim.
”Ramazan ayı ; kalbini Onun yoluna koymaya… Ellerini Onun dergahına açmaya… Ruhunu doyurmaya… Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun.”Amin ….

Önceki İçerik Bilişim Çağı…
Sonraki İçerik Ressam Li Xiyong
Hayat çok kısa, bu yüzden sığdırabileceğiniz kadar hayal kurup onlara göre yaşamasını iyi bilmek lazım. Fazla hayallere kapılıp gerçekleşmediğinde kafayı sıyırabilir, başka taraflara savrulabilirsiniz.. İmkanınız varken, yanınızda size değer verenlere onlarında hayatınızın bir parçası olduğunu hatırlatın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.