Yayınevinde Basılacak Kitapları İnceleyen Kimse

Bu yazımızda çokça bulmacalarda sorulan bir soruyu veya tanımı cevaplandıracağız. Yeni Codycross bulmaca oyununda merak edilen sorulardan birinin cevabını sizlere vereceğiz. Bunla beraber size bir takım cevaplar da vereceğiz. Gelin yayınevinde basılacak kitapları inceleyen kimse tanımı kime aittir, görelim.

Yayınevlerinde yayınlanması düşünülen eserleri inceleyen değerlendiren kimse Bulmaca sorularında bolca sorulur. Özellikle gazetelerdeki klasik bulmacalarda da oldukça sorulan bir sorudur. Sorunun cevabı oldukça kolay gözükse de bu soruyu çözülmez kılmasının sebebi 2 farklı cevabı olmasıdır. Gelin bu bulmacanın cevabına geçelim.

Yayınevinde Basılacak Kitapları İnceleyen Kimse

Yayınevlerinde basılacak kitapları inceleyen, denetleyen kimdir, sorusuna kime sorsanız aklına 1 cevap gelir. Bulmaca çözerken yanımızdaki arkadaşımıza dönüp bu kimdir dediğimizde bize ilk önce editör cevabını verecektir. Evet bu bulmacanın cevabı “Editör”dür. Ancak bazı uygulamalarda ve gazetelerde kabul gören farklı bir cevapta vardır.

Siz bu soruyu internette arattığınızda karşınıza çıkacak cevap editördür. Aslında yanlış bir cevap değil. Ancak bilindiği üzere bazı soruların birden fazla cevabı olabilir. Ancak bu soruda diğer cevabın önünü bu bilinen cevap kapatmıştır. Bulmacanın diğer cevabı da yayınevlerinde yayımlanması düşünülen eserleri inceleyerek değerlendiren kimse anlamına gelmektedir.

Bir diğer cevabımız ise editör kelime anlamına benzeyen Fransız lecteur kökeninden gelen “Lektör” kelimesidir. Lektörün iki anlamı bulunmaktadır. Lektör nedir sorusuna okutman veya editör cevapları verilebilir. Ancak Editörle aralarında küçük bir fark vardır. Editör yayınlanacak kitabı inceleyip yayına hazır hale getirirken Lektör yayınlanacak kitabı inceleyerek derecelendirir.

Yayınevinde Basılacak Kitapları İnceleyen Kimse

Bu sorunun şuan çok sorulmasının sebebi ise birden ünlü olan Codycross mobil kelime oyunu uygulamasında soruluyor olması. Bizde çok arandığından dolayı bu uygulamayla ilgili de cevapları size sunuyoruz. Bu sorunun yer aldığı grubun diğer cevaplarına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Codycross Bulmaca Cevapları – Mutfak Sanatları – Grup 126 – Bulmaca 4

Yazının başında bahsettiğimiz sorunun cevabının yer aldığı bulmaca grubunun diğer soruları ve cevapları ise şöyle.

 • Dikenleri zehirli, eti lezzetli bir Akdeniz balığı :LİPSOS
 • 1995 yapımı Jim Carrey filmi ismi, Salak ile __ :AVANAK
 • Kürekle kullanılan deniz taşıtı nedir:SANDAL
 • Ücretsiz (eş anlamlısı):BEDAVA
 • Yayınevinde basılacak kitapları inceleyen kimse :EDİTÖR
 • Edebiyatta betimleme:TASVİR
 • Türkiye’nin en yüksek dördüncü dağı:SÜPHAN
 • İlk yüksek öğretim kurumunun kurucusu olan filozof:PLATON
 • Piknikte yemek pişirilen araç:MANGAL
 • Hayvan doktoru:BAYTAR
 • Son hava bükücü:AVATAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.