Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 1

Uydu alıcısı, özellikle HD görüntülü uydu alıcısı alırken insanların kafasında pek çok soru işareti doğuyor. Markalar ve modeller arasında boğulurken, bir türlü hangi cihazı seçeceklerini kestiremiyorlar. Full HD, 3D HD, HD Ready gibi pek çok özellikle uydu alıcısı varken, HD alıcılar televizyonların içine entegre şekilde yerleştirilen modellerden çok daha fazlasını sunuyorlar.

HD Uydu Alıcısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Bir uydu alıcısı alırken en başta firmanın garanti servisine, ürünlerinin garanti süresine ve müşteri memnuniyetine bakmak gereklidir. Aynı zamanda servis ağının yaygın olması, bir sorunla karşılaştığınızda muhattab bulabilmeniz de önemlidir. Sonuçta elektronik bir cihaz ve arıza yaptığında bununla ilgilenecek kişiler bulmak önemli.

uydu-alicisi-nasil-secilir

Aynı zamanda uydu alıcısının kolay bir menüye, kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması da önemli. Devamlı yazılım desteği de varsa, teknik olarak başarılı diyebiliriz. Tabii bir yandan da kanal açma, değiştirme sürelerinin tepkime zamanları da önemlidir. Fonksiyonel özellikleri kısıtlı olan uydu alıcılar pek tavsiyemiz değil.

Günümüzde yüksek çözünürlü televizyon kanalları giderek arttığından ötürü, HD uydu alıcılar da popüler hale gelmeye başlıyor. Bu nedenle uydu alıcısı markaları da artıyor. Ayrıca Assembly ve Linux işletim sistemli uydu cihazları arasında da ikilem yaşanıyor fakat açıkça, Linux işletim sistemli ürünlerde fonksiyonlar daha çok. Buna YouTube desteği, maç sonuçları, hava durumu ve TV üstünden internete girme gibi özellikler örnek gösterebiliriz.

Ayrıca her iki işletim sisteminde de harddisk ile kayıt yapabilme, USB kullanabilme gibi özelliklere de bakmak gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.