Sabahları Uyanmakta Zorluk Çekenler İçin Öneriler 3

Günlük yaşamın yorucu hali çoğu zaman daha fazla uyku ihtiyacı getirir. Özellikle sabahları uyanma konusunda zorluk çekenlerin derdine derman olacak önerileri derledik.

İşe kalkmak, bir yere yetişmek için genellikle sabahları erken kalkmamız gerekir. Ama çoğu zaman onlarca alarm kurmamıza rağmen sabahları uyanmakta zorluk çekeriz. Gün içerisinde vücudun yorulması ve üzerine sürekli olarak ihtiyacı olan uykuyu alamaması sorunu nedeniyle uyku problemleri ortaya çıkar. Uykusunu tam olarak alamayan vücutta sabah uyanmakta oldukça zorlaşır. Bu sorun özellikle her sabah belli saatlerde uyanması gereken insanlarda yaşanıyorsa durum iş hayatına da zarar verebilir. Bazı basit önerileri uygulayarak sabahları uykunuzu almış bir şekilde zorlanmadan uyanabilirsiniz. Sabahları uyanmakta zorluk çekenler için öneriler;

Alarm

Telefon veya çalar saatin alarmını her ne kadar kursanız da erteleyip uyuyorsanız çözümü çok basit. Telefonu yada çalar saati ulaşamayacağınız bir yere koyun. Böylelikle kalkıp alarmı kapatmaya çalışırken uyanmış olacaksınız. Alarm sesini sevdiğiniz değil de sevmediğiniz, sizi rahatsız edecek müziklerin çalacağı şekilde ayarların.

Alarm

Uyku Saati

Sabah erken uyanmanız gerektiği halde her gece yatağa geç giriyorsanız ne yaparsanız yapın genelde uyanamazsınız. Bu durumu önlemek için erken saatlerde yatağa girin. Yatağa girmeden sizi mutlu edecek bir şeyler yapın. Süt veya uyku getirici bitki çayları içip daha rahat uykuya dalabilirsiniz. Böylelikle uykunuz düzene girecek ve her sabah hemen hemen aynı saatte istediğiniz gibi uyana bileceksiniz.

Uyku Saati

Başucu Suyu

Geceleri uyurken susadığımızda kolayca ulaşabilmek için suyu baş ucumuza koyarız. Bunun yerine suyu uzağa koyun. Sabah alarm çaldığında vücudunuzun susadığını anlayıp suya uzanacaksınız. su ne kadar uzakta olursa uyanma ihtimaliniz de o kadar artar. Gece uyumadan öncede bol bol su için. Böylece gece yada sabaha karşı çişiniz gelecek ve sabah mecburen uyanmak zorunda kalacaksınız.

Başucu Suyu

Yemek

Gece uyumadan önce yemek yemeyin. Gece yenilen yemekler kabus, uyku bozukluğuna neden olur. Gece iyi uyumazsanız sabah istediğiniz saatte kalmakta sorun olacaktır. Gece uyumadan önce yemek yememek ve rahat bir uyku geçirmeniz için sıvı tüketmek gerekiyor.

Yemek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.