Ramazanda Gün İçerisinde Yapılabilecek Aktiviteler 3

Ramazan ayında gün boyu oruçlu olduğumuz için vakit daha uzun geçer. İftar saatini beklerken zamanın daha kolay geçmesi için gün içerisinde çeşitli aktiviteler yaparak orucu daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

2021 yılında ramazan, 13 nisan salı günü (salı oruçlu olunacak) başlayacak ve 12 Mayıs Çarşamba günü bitecek.

Oruç tutmak sıcak havalarda daha zorludur. Bu yıl güm içerisinde tam 16 saat boyunca oruç tutmaktayız. Oldukça uzun bir zaman dilimi olan oruç gün içerisinde zorlu geçebilmektedir. Sürekli evde oturmak, hareketsiz kalmak ve uyumak zamanın daha zor geçmesine neden olur. Fakat sürekli aktif olmak ve bir şeyler ile uğraşmak orucun daha kolay geçmesini sağlayacaktır. Ramazan ayında orucun daha kolay geçmesini sağlayacak gün içerisinde yapabileceğiniz aktiviteler;

Film veya Dizi Seyredin

Gün içerisinde Ramazan ayında çoğu kişi evde olur. Bunu fırsata çevirmek için en iyi yol film veya dizi izlemektir. Bir süredir izlemek istediğiniz fakat vakit bulamadığınız dizi veya filmleri gün içerisinde izleyip kolayca vakit geçirebilirsiniz.

Film veya Dizi Seyredin

Sevdiklerinizle Görüşün

Ramazanda herkes evde oturduğu ve oruçlu olduğu için sevdiği biriyle dışarıyı çıkıp görüşmeyi istemez. Ama genellikle ramazan ayında sokaklar boştur. Bunu fırsata çevirmek ve şehrin güzel yerlerinin kalabalık yokken tadını çıkarabilmek için sevdiklerinizle dışarı çıkıp dolaşabilirsiniz. Böylelikle oruçlu olduğunuz sürenin daha kolay geçmesini sağlarsanız. Fakat havalar sıcak olduğu için park gibi serin alanları seçmeye özen gösterin. Veya isterseniz alışveriş merkezlerinde dükkan bakıp eksiklerinizi alarak da zaman öldürebilirsiniz.

Sevdiklerinizle Görüşün

Müzeye Gidin veya Kültür Sanat Etkinliklerine Katılın

Şehrinizde yer alan müzelere, görülmesi gereken yerlere ramazan ayında gidebilirsiniz. İstanbul gibi kalabalık büyükşehirlerde yaşıyorsanız ramazan ayı sizin için çok güzel bir zaman dilimi olacaktır. Büyükşehirlerde genellikle ramazan aylarında sokaklar daha sessiz sakindir. Bunu fırsata çevirip gezip görmek istediğiniz yerlere mutlaka gitmelisiniz. Şehrinizde yer alan kültür sanat etkinliklerine katılabilirsiniz. Resim sergileri, konuşmalar, bilim ve sanat etkinliklerine katılıp hem keyifli zaman geçirip hem de oruç tuttuğunu zamanı güzel geçirebilirsiniz.

Müzeye Gidin veya Kültür Sanat Etkinliklerine Katılın

Yemek Yapın

İftara hazırlık yapmakta güzel bir zaman öldürme biçimidir. İftar yemeklerini yavaş yavaş yapıp sofranızı hazırlayarak son kalan saatlerin sizi yormadan ve acıktırmadan geçmesini sağlayabilirsiniz.

Yemek Yapın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.