Çap Nedir?

Herhangi bir üniversitede lisans eğitimine devam eden bir öğrencinin üniversitelerde yer alan başka bir bölüme veya programa da kayıt olması ile aynı öğretim yılları içerisinde her iki programı da tamamlamasına ve aynı zamanda iki diploma sahibi olmasına Çift Anadal Programı (ÇAP) denmektedir.

Çift anadal programına başvurabilmek için, okuduğu üniversiteye ait bölümde başarılı olmak gerekmektedir. Başvuru şartları üniversiteye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Çap uygulamasına başvurabilmek için, öğrencinin kayıtlı oldukları bölümde en az 3 yarıyılı, en fazla 5 yarıyılı başarılı olarak tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Çap uygulamasına başvurmaya hak kazanan ve başvurduğu ikinci bölüm tarafından kabul edilen öğrenciler, öğretime devam ettikleri süre içerisinde üniversite tarafından belirlenen not ortalamasının altına düştükleri takdirde ikinci bölüm başvuruları iptal edilmekte ve Çap hakları ortadan kalkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.