Mutfak ve Banyo Düzenleme Fikirleri 13

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte çoğu kadın bahar temizliği yapmaya ve evlerini düzenlemeye başladı. En fazla kullanılan alanlardan olan mutfak ve banyo düzenlemek için hazırladığımız fikirlere mutlaka göz atmalısınız. 

Mutfak ve banyo ev içerisinde en fazla kullanılan yaşam alanlarının başında gelmektedir. Mutfakta 3 öğün yemek pişmesi, mutfak araç gereçlerinin fazla olması dağınık bir görüntü yaratabilir. Aynı şekilde banyolarda günün her saatinde kullanılan içerisinde kişisel temizlik ve genel temizlik ürünlerinin bulunması dağınık bir o kadar da kalabalık bir görünüm yaratabilmektedir. Mutfak ve banyolarınızı kendin yap fikirleri ile daha düzenli, şık görünümlü, kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Yaratıcı olmak için ilk olarak düzenleyeceğiniz alana iyice bir bakıp hangi kısmın daha kullanışlı, hangi kısmın daha toparlayıcı olacağına karar verin. Bundan sonra ekleyeceğiniz bir kaç yaratıcı raf, dolap ve askılıktan ibaret bir düzenleme fikirleri olacaktır. Mutfak ve banyo düzenleme fikirleri;

Her Boş Alanı Değerlendirin

Özellikle küçük mutfak ve banyolarınız var ise bulabildiğiniz her boş alanı değerlendirin. Örneğin mutfak ve banyo dolaplarında organize ürünler kullanıp daha düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca dolapların içerisine yapacağınız küçük dokunuşlar ile fazladan alan yaratabilirsiniz. Mutfak ve banyo lavabo tezgahlarının üzerinde eşyalarınızı gelişi güzel koymak yerine şık sepetlerde bir arada tutabilirsiniz. Özellikle banyo ve mutfaklarda bolca bulunan boş duvarlar size ekstra raf yapmak için çok iyi bir fırsattır. Mutfaklarda boş duvarlarınıza yaratıcı raflar yaparak baharatlıklarınızı bu bölümlerde tutabilirsiniz. Banyolarda ise raflar ile havlularınızı, sabunlarınızı vb. eşyalarınızı tutabilir alandan tasarruf edebilirsiniz.

Lavabo Altlarını Değerlendirin

Mutfak ve banyolarda bulunan lavaboların altlarını oldukça etkili bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Mutfak lavabosunun altına bulaşık deterjanı, bulaşık süngeri, sprey ürünleri koyup düzen sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde banyo da lavabo altlarını bu şekilde değerlendirebilirsin. Ayrıca klozet kenarları da kendin yap düzenleme fikirleri için elverişli bir alandır. Banyoda klozetinizin kenarlarına raflar ekleyerek peçetelerinizi, temizlik ürünlerinizi, süslerinizi, dergilerinizi vb. ürünlerinizi tutabilirsiniz. Klozetin su haznesinin üst kısmına ise dekoratif banyo ürünlerini ekleyip şık bir hava oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde mutfak tezgahını ile dolaplar arasında kalan bölgeye de askılık, raflar yapıp küçük ürünlerinizi, tencere kapaklarınızı, temizlik ürünlerinizi, havlularınızı tutabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.