Şifa Anlamına Gelen Allah’ın İsmi – Şafi İsmi ve duası
Şifa Anlamına Gelen Allah’ın İsmi – Şafi İsmi ve duası - Resim sahibi by Ashkan Forouzani

Allah’ın isimlerinin her birinin farklı anlamları vardır. Yani insan karşılaştığı her problemde dua ederken, adeta insan ruhuna şifa veren ve duaların kabulünü hızlandıran Esmalardan faydalanmalıdır. Çünkü duaların daha hızlı kabul olmasını sağlayan bu esmalar aynı zamanda insan ruhunun rahatlamasına da fayda sağlamaktadır. Allah’ın en güzel isimlerinden biri de şifa anlamına gelen şafi ismidir. Ya şafi esması ile hastalıklarınız için dua ettiğinizde daha kısa sürede dualarınız kabul olacaktır. Ayrıca Allah c.c bu ismi zikreden kişiler için büyük nimetlerini de bağışlamaktadır. Özellikle mübarek günlerde daha fazla ya şafi isminin zikredilmesi önerilir. Eğer siz de ya şafi ismi ile hem huzur bulmak hem de hastalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız, Şifa anlamına gelen Allah’ın ismi, yazımızın devamını okuyarak daha detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Şifa Esması Hangisi?

Yüce yaratıcımızın çok fazla güzel ismi mevcuttur. Bu nedenle Allah c.c isimlerini bilmeli ve günlük yaşantıda işlerin kolaylığı için sık sık zikredilmelidir. Hastalıklarla baş etmek zorunda kalan ve artık hastalıklardan yorulup, manevi bir yol yakalamak isteyen kişilerin en çok merak ettiği soruların başında şifa esması hangisi? sorusu gelmektedir. Gerek ruhsal hastalıkların tedavinde gerekse vücutsal sağlık problemlerinde şifa anlamına gelen ya şafi ismini zikredebilirsiniz. Şifa esması Ya Şafi ismidir.

Ya Şafi İsmi Kaç Defa Okunur?

Her ismi azamda olduğu gibi Ya Şafi ismi şerifinde de mutlaka ebced hesabına dikkat etmeniz, alimler tarafından önerilmektedir. Ya Şafi kaç defa okunur? sorusunun cevabı ise 391 defa olacaktır. Her türlü hastalığın şifasında Ya Şafi ismini günde 391 kere okumanız, şifa bulmanıza vesile olacaktır.

Şuara suresinin 80. Ayeti kerimesinde geçen Şafi ismi ile hastalıklar kısa sürede ortadan kalkacaktır. Elbette Ya Şafi ismini zikrederken, hastalıklardan kurtulacağınıza inanmanız gerekir. Ayeti kerime ise; “Ve-iżâ meridtu fehuve yeşfîn.” Anlamı; “Hastalandığımda da bana şifa veren, O’dur.

Kuranı kerimde geçen bu ismi şerif ile şifa bulabilir ve hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca Peygamber Efendimiz s.a.v bazı hadislerinde de bu ismi azamdan bahsetmiş ve zikredilmesini tavsiye etmiştir. Ya Şafi ve Eş Şafi şeklinde okunması gerekmektedir.

Ya Şafi İsminin Faziletleri

Ya Şafi imini ebced hesabı değerince okuyabileceğiniz gibi gün içinde sık sık saymadan da okuyabilirsiniz. Ya Şafi isminin faziletleri ise;

  • Hastalıklara şifa verir,
  • Hastaların vadesi yetmemiş ise o hastalıktan en kısa sürede kurtulmasına fayda sağlar. Ama ölüm günü ve saati kesin olarak belirlendiği için Ya Şafi ismi şerifi ölecek kişiye okunur ise daha rahat bir ölüm sağlanmış olur.
  • Bedensel hastalıkların yanında ruhsal hastalıklar için de okunması tavsiye edilir. Örneğin psikolojik rahatsızlıklar karşısında okunması şifa bulmanıza yardımcı olacaktır.
  • Her türlü hastalık karşısında okunabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.