Kilo Vermek İçin Motivasyon Kaynakları 4

Çoğumuz kilo vermek isteriz fakat bazen bu isteğimiz sadece bir düşünce olarak kalır. Harekete geçip kilo vermek için kendimizi motive edecek kaynakları bilip uygularsak zayıflamak daha kolay bir hal alacaktır.

Uzmanlarında söylediği gibi zayıflamak ilk olarak zihinde başlar. Zihninizde kilo vermek istediğiniz gerçekten bilip vücudunuzu ona göre hazırlamak kilo vermeyi daha kolay bir hale sokacaktır. İyi bir şekilde motive olmuş kişilerin yapamayacakları bir şey yoktur. Bu kişisel gelişim, kariyer gibi konularda olduğu gibi zayıflama konusunda da böyledir. Doğru motive olmak için doğru cümleleri bilmeniz gerekir. Kiloluysanız ve sağlık için kilo vermeniz gerektiğini biliyorsanız kendinizi motive edip harekete geçmelisiniz. Herkesinde bildiği gibi inanmak başarmanın yarısıdır. Kilo vermek için motivasyon kaynakları;

Kendinize İnanın ve Güvenin

Herhangi bir konuda başarı elde etmek için kişinin kendisine güvenip istediği şeyi başarabileceğine inanması gerekir. Aynanın karşısına geçin. Fazla kilolarınıza iyice bakın. Daha sonra kendi kendinize motive edin. Kendi ruhunuzu ve fiziğiniz kilo vermeye odaklayın. Aynada kendinize bunun için elinizden geleni yapacağınıza söz verin ve büyük bir özgüven ile kendinize inanın.

Kendinize İnanın ve Güvenin

Hedefinizi Belirleyin ve Ona Göre Hareket Edin

Tartıya çıkın ve kaç kilo fazlanız olduğunu bir kenara yazın. Daha sonra sağlığınız için olmanız gereken kiloyu belirleyin. Hedefinizin kaç kilo olduğunu belirledikten sonra buna göre plan program yapıp hareket edin. Bünyenizi tanıyıp ona göre kendinize hedef belirleyin. Bu kadar sürede şu kadar kilo vereceğim deyip kendinizi şartlandırın. Yapamayacağınız hedefler belirlemek yerine üstesinden gelebileceğiniz hedefleri koyup başarın.Böylelikle bir sonraki hedefinizi yükseltip yine başarılı olabilirsiniz.

Hedefinizi Belirleyin ve Ona Göre Hareket Edin

Mutlaka Egzersiz Yapın

Sağlıklı bir şekilde vücut şeklini bozmadan kilo vermek için egzersiz ve spor yapmak gerekir. Her gün mutlaka bir saat egzersiz yapın. Bu egzersizler kilo verdikten sonra vücudunuzun sarkmasını engelleyecektir. Egzersiz yapmak size kendinizi sevdirecek ve daha mutlu olmanızı sağlayacaktır. Düzenli olarak spor yapan kişilerin normal bireylere göre daha özgüvenli ve mutlu kişiler olduğu bilinmektedir. Spor salonuna gidemiyorsanız evde egzersiz yapın. Eviniz müsait değilse parklardaki egzersiz aletlerini kullanın ya da günlük koşular ve yürüyüşler yapın.

Mutlaka Egzersiz Yapın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.